>

Draci Brno Black

Legenda Pavel Budský ukončil po včerejším utkání kariéru

, 01.04. 2019 Aktuality

Mr. Homerun, Legenda, První podepsaný Čech do MLB – to vše jsou přízviska, která jsou spojena s osobností Pavla Budského v českém baseballu.

Jeho kariéra čítá neskutečná čísla. Od roku 1995 se stal osm krát hráčem s nejvíce odpálenými míči za plot. To se nikomu jiném zatím nepovedlo. Ohromující je jeho sportovní vytrvalost a samotná láska ke sportu. Je to takový baseballový Jarda Jágr. Jako první Čech podepsal do organizace MLB a přivezl tyto zkušenosti do Evropy. Má za sebou také angažmá v Holandsku. Určitě by se také můžepyšnit tím, že hraje skvěle hokej, a kromě celoživotního zápolení na baseballovém diamantu má za sebou také spoustu startů na Jizerské 50.

Pavel však po včerejším utkání oznámil konec kariéry. „160.homerun byl můj cíl pro letošní sezónu. Loni jsem za plot nedostal jediný odpal v základní části. Nečekal jsem, že to bude taková rychlovka a podaří se mi to hned v první sérii, ještě proti rivalům z Kraví hory.“ Stalo se.

Po zápase také prozradil, že nečekal ani nasazení v těchto zápasech vzhledem k tomu, že na jeho pozici první mety je Chroust s Wilsonem. Přes zimu držel v ruce častěji lyžařskou holi než baseballovou pálku. Pro Pavla je to mladá krev, které chce dát prostor a prozradil také, že když viděl emotivní ukončení kariéry Ichira Suzukiho během Opening Series v Japonsku před týdnem, jen se utvrdil ve svém myšlenkovém rozpoložení. „Na hřiště se budu stále vracet s A týmem jako asistent trenéra a během tréninků si samozřejmě půjdu švihnout. Někdo to mladejm musí ukázat. Cítím se jako nažraný lev, ale hladoví vlci loví lépe. To je svatá pravda.“

Pavlovi patří nezměrné díky za jeho působení na hřišti i mimo něj a v průběhu sezóny bude čas na oficiální rozloučení s touto legendou, která nosila číslo 24.

SK Draci Brno

APRÍÍÍÍL

Status ze 31.3. Kateřiny Budské, manželky Pavla: „Stále se ptáte, jak dlouho bude ještě Pavel Budsky hrát. Mám pro vás odpověď. S dcerami se na hřišti nepotká. Takže bude aktivně na hřišti tak dlouho, dokud nenastoupí do extraligy jeho vnuci, aby si s nimi zahrál. A jak ho znám, klidně si počká i na pravnuky.“

Krásný 1.duben všem.