>

Draci Brno Black

Osmičky vyloupili blanenskou truhlu se stříbrem

draci_treneri, 29.05. 2018 Aktuality

Kategorie osmiletých je v baseballovém světě ČR první kategorií, kde se hraje celostátní soutěž. Jedním ze setkání „osmiček“ je právě FirstCup. Turnaj vznikl vloni a má za sebou spoustu úprav a vychytávek. Hroši jsou hlavním pořadatelem turnaje Zlatého a tím pádem finálového. Na tento turnaj však týmy musí projít kvalifikací s přívlastkem „Stříbrný“.

Region Jih měl to štěstí, že pohostinnost této akci poskytlo podruhé za sebou právě Blansko v areálu týmu Olympie. Na juniorském hřišti tak vznikla znovu dvě dějiště, kde probíhala hlavní utkání. Na specializovaném dětském hřišti se hrálo ale nejvíc a uskutečnila se zde také dovednostní disciplína „běh“ v rámci Masters. Odehrálo se 33 utkání, ve kterých se představilo 11 týmů. Draci, Hroši a domácí Olympie zde představili zároveň své B týmy, ale ani ty se neztratily a sbíraly cenné zkušenosti do budoucna. Dále bojovalo o pět postupových míst pět týmů: Pipas Brno, Oilers Hodonín, Ježci Jihlava, Pelicans Bučovice a Třebíč Nuclears.

Turnaj byl oproti loňsku dvoudenní. V sobotu odpoledne se kromě utkání uskutečnili také Masters. Přes 100 dětí házelo a odpalovalo do dálky a běhalo na čas okolo met. V neděli se dohrály skupiny, vyhlásily dovednostní soutěže Masters a šlo se soupeřit o postupová místa.

Draci prošli turnajem nakonec na výbornou bez jediné prohry. Ve skupině se postupně utkali s Hrochy 7, Blanskem 7, Bučovicemi, Hodonínem a Pipasem Brno. V semifinále jsme nastoupili stejně jako před rokem proti Hrochům Brno. Rozhodně se jednalo o zápas turnaje, který nebyl rozhodnut do poslední směny. Nakonec jsme se radovali a šli do finále na domácí Blansko. Fungovala nám neskutečně dobře obrana a to byl rozhodně základ úspěchu, protože v posledních dvou utkáních jsme dostali vždy jen po třech bodech. Druhý klíčem úspěchu z mého poheldu byla také vyváženost týmu, kdy u našeho týmu nebyl tak velký rozdíl, zda-li pálil třetí nebo poslední pálkař.

Gratulace patří Marovi, Paťovi, Alexovi, Kubíkovi, Matějovi, Tobikovi, Vojtovi, Matyášovi, Kryšťovi, Kikimu, Olimu a Dandovi. Stejně tak Perňovi, Fildovi a Radkovi a samozřejmě všem rodičům.

Na konci se radovali všichni, protože bylo krásné počasí, pohostinnost v Blansku byla nadstandardní a organizace turnaje perfektní.

Výsledky na: https://supercup.baseball.cz/cz/firstcup/silver/

Video: https://youtu.be/V1ckjAesdAk

 

Felliny