1. Draci Brno >
  2. U8

Draci Brno White

FIRST CUP

Radim Major, 24.06. 2019 Aktuality

FIRST CUP

Tento víkend probíhal na Hrochu již III. ročník turnaje First Cup.

Zúčastnilo se ho 16 týmů z ČR, které se na turnaj probojovaly kvalifikačními Stříbrnými turnaji.

Na turnaj přijel v plné připravenosti i tým Draků Brno.

V pátek začínáme I. zápas s Ježky. Soupeře nepodceňujeme, trošku u hry i trénujeme a vítězíme 23:9.

V sobotu ráno zápas č. II. s Hlubokou. Rozehříváme se a celkem jednoznačně získáváme výhru 25:3. Čeká nás III. zápas, nažhavení Piranhas Beroun. Zápas byl trošku pokažen pro oba týmy špatnými cally rozhodčího na domácí metě a celý zápas se i nesl v tomto duchu. Kluci jsou však v klidu, super pálí a hrají s Piranhas 19:9. Osmifinálový zápas narážíme na Třebíč Nuclears a zápas si vyloženě užíváme a zase v zápase hodně střídáme, zkoušíme i trénovat na další zápasy. Výsledek 20:8.

V neděli ráno prší, pršelo celou noc a hřiště jsou nehratelná, vše je posunuto.

Čeká nás doposud neznámý soupeř Kotlářka Praha, kterou jsme předchozí den skautovali, abychom neponechali nic na náhodě.

Vstupujeme do zápasu 4body a soupeři v I. Směně nic nedovolujeme. Druhá směna se vše opakuje. Kluci 5 bodů a Praha 1 bod, další směnu přidávají oba týmy po bodu a je vlastně rozhodnuto. Hrálo se totiž z důvodu časové tísně a špatného stavu hřiště jen na 4 inn. Vítězíme 10:4.

Řekl bych, že až teprve teď nás čekají soupeři našich kvalit.

Hrajeme s letos vynikajícími Hrochy. Novinkou ve First Cupu bylo, že se tento semifinálový a finálový zápas hraje z frot tossu.

Do zápasu losem vstupujeme jako domácí a zahráváme prvním třem pálkařům out. To samé hrají Hroši na nás. Obrany jsou skvělé. Druhá směna Hroši bod, my tři doběhy. Ve třetí se opakuje super obrana u obou týmů a je hra bez bodu. Čtvrtá směna získává soupeř nejprve 1 doběh a následně  mají Hroši na dva outy naplněné mety a dlouhým odpalem získávají 3 body (3:5). Pátá směna ubráníme bez bodu a přidáváme ještě jeden bod. Zápas vyhrávají Hroši 5:4. Byl to jeden z nejlepších zápasů naší sezóny. Skvělá trpělivá pálka, neuvěřitelné zákroky obou týmů v obraně a celkově dojem o min. jednu věkově postavenou kategorii výše u těchto týmů.

Trošku smutní jdeme na oběd a domlouváme se na posunutí zápasu  s loňskými vítězi Olympií Blansko.

Do zápasu o třetí místo vstupujeme disciplinovaně a přestože je soupeř výbornej (pálí, dobrá obrana, …), máme lepší náladu, více chuti po vítězství a velkou bojovnost.

Daří se nám zúročit naše celoroční trénování, vzorná docházka a velká píle se někam posunou.

Vyhráváme 9:0 a máme bronzovou medajli.

Na turnaji jsme se rovněž účastnili soutěže Masters, kde jsme byli bodově ještě o něco málo lepší než na Silver Cupu. Stačilo to však tentokrát na skvělé druhé místo ze 16 týmů.

Kluci předvedli v celém turnaji skvělou disciplinovanost, vysokou úroveň baseballu U8, kamarádství mezi sebou i jednotlivými hráči z jiných týmů, ale hlavně obrovskou chuť hrát.

HRÁT BASEBALL.

Line Up:

Sedlák KUBA, Major MADMAX, Kroutil PEPA, Nesňal ROŇĎA, Frýbort TOM, Takeda KAMÍK, Svoboda MÍŠA, Staňka FILIP, Bečka MARA, Hloušek MATY, Pokorný FILIP, Bartoň FILDA.

Rád bych poděkoval všem rodičům za velkou pomoc při všem okolo turnaje. Dík patří i Drakům za veškerý servis k turnaji. Díky samozřejmě všem trenérů a všem, kteří i z řad rodičů pomáhali ať už na webu, hřišti, či mimo něj.

Radim