>

Drakem v Americe

VP, 05.09. 2022 Aktuality

Dalším rokem pokračuje projekt Draků, v rámci kterého jsou mladí talenti vysíláni do USA, aby zde načerpali nové zkušenosti a posunuli se dál jak v baseballu, tak i v životě. V minulých letech tuto cestu absolvoval například Martin Kalábek, Jan Nebenführ nebo Ondřej Furko.

Letos se za moře podívají Jakub Winkler, Michal Šindelka a Hugo Pejchar. Všichni tři budou působit na PRO5 BASEBALL ACADEMY. Kuba bude v Severní Karolíně a Hugo s Michalem ve Virginii.

Na základě mého profilu PG mě oslovila Abilene Christian University z Texasu a pozvali mě na jejich letní kemp. Po konzultaci s Davidem Winklerem a Mikem Griffinem jsem se rozhodl pro PRO5“ říká Hugo a dodává: „Chci se plně soustředit na baseball a jejich program, kdy v prvním pololetí budu na sportovní přípravě 2 měsíce a ve druhém pololetí 3 měsíce. Toto schéma mi umožní dokončení ročníku na střední škole v Brně.“

Z podobných důvodů si toto působiště vybrali také Michal s Kubou. Faktem také je, že tento program navštívilo již několik hráčů z Česka, a byli z toho nadšeni. „Vysoké procento hráčů, kteří prošli touto akademií dostalo nabídku, aby hráli za vyhlášené vysoké školy. To je také jeden z mých hlavních cílů.“ podotýká Kuba, který letos sbíral zkušenosti také v A-týmu a této příležitosti si váží.

Od působení na této akademii očekává dračí trio zlepšení po všech stránkách jak v baseballu, tak i mimo něj. „K baseballovému růstu nám také pomůže, že během zápasů uvidíme kvalitní nadhazovače.“ udává jednu z výhod Michal.

Poslední věcí, která kluky mrzí asi nejvíc je datum jejich odjezdu. Odlétají již 6.9. a opouštějí tak svůj tým uprostřed finálové série U21 a před MČR U18. V budoucnu však právě zkušenosti těchto tří nadějí Draků, získané během tohoto programu, dopomohou k dalším skvělým výsledkům ať už v mládežnických kategoriích, ale také je mohou zužitkovat v A-týmu!

Starší články