1. Draci Brno >
  2. Martin Pernička - Aruba

Martin Pernička - Aruba

Ondřej Furko, 21.02. 2024 Aktuality

Ahoj Martine, děkuji, že sis na nás dnes udělal čas. Před pár dny ses vrátil z Aruby, jak si zvykáš na změnu teploty a jaké počasí je tam přes zimu?

Ahoj, vzhledem k tomu, že jsem očekával nižší teploty, tak nemám velký problém, ale pořád je to skok o minimálně 20 stupňů. Aruba je známá svým nekončícím létem, celoročně se tam teploty pohybují okolo 30 °C a je slunečno.

Jak by jsi zhodnotil svůj baseballový výkon? Na jakých pozicích si tam hrál?

Já osobně jsem velmi spokojený, úroveň byla vysoká, ale i tak jsem předváděl dobré výkony. Po vyhrané základní části jsme se dostali až do finále, kde jsme to bohužel nedokázali dotáhnout do vítězného konce. Série to však byla vyrovnaná a byly to pro mě cenné zkušenosti. Na hřišti jsem se klasicky pohyboval skoro všude. Hned první zápas jsem začal na 2B, poté se přesunul na 1B a zápas jsem ukončil v CF. Během zbytku sezóny jsem pak vystřídal snad všechny pozice kromě catchera.

Co nového si se naučil?

Z baseballových věcí jsem se zaměřoval hlavně na pálku, i po skončení Proline league jsem pravidelně pálil s Eugenem Helderem a měl jsem i možnost tréninků s profesionály, jako je třeba Chadwick Tromp, který byl se mnou v týmu a momentálně je na Spring Trainingu s týmem Atlanta Braves.

Jaký je rozdíl mezi stylem hraní oproti České extralize?

Já osobně vidím hlavní rozdíl v emocích, které latinos hráči dávají hodně najevo. Občas se strhne na hřišti nějaká mela, ale není to zas tak hrozné, já jsem se většinou bavil.

Vrátil by ses tam zpátky?

Určitě, Arubu jsem si oblíbil a mám tam spoustu dobrých kamarádů, které chci v budoucnosti navštívit. Ideálně opět s baseballem, ale klidně i jen tak na dovolenou. Aruba je nádherný ostrov, který je ideální pro turisty, je pověstná svými krásnými plážemi a průzračným mořem.

Nejbizarnější zážitek z tvé cesty?

Mimo hřiště těch zážitků je spousta, ale co si tak vybavuji z hřiště, tak v jednom zápase rozhodčí vyhlásil kontroverzní call a tým, proti kterému to bylo odmítl hrát pokud tento výrok nezmění. Celý zápas tak byl pozastaven asi na 30 minut, během kterých se všichni hádali, jak to bylo a jaké je vlastně pravidlo. Vyústilo to v benches clear, ale nikomu se naštěstí nic nestalo a zápas se nakonec dohrál.

Jaké jsou tvé plány do budoucna?

Tak čeká mě nabitá sezóna tady v Česku, která doufejme bude úspěšná a vzhledem k tomu, že jsem poslední dva roky byl během zimy v zahraničí, tak bych se chtěl věnovat studiu a zůstat tady v Česku. Samozřejmě člověk nikdy neví, takže uvidíme, jak to všechno bude.

Díky moc, 

Starší články