1. Draci Brno >
  2. Milan Prokop - Japonská cesta

Milan Prokop - Japonská cesta

Ondřej Furko, 30.01. 2024 Aktuality

Ahoj Milane, děkuji moc, že sis na nás udělal čas. Rád bych s tebou doplnil rozhovor, který jsme spolu udělali minulý týden, který fanoušci můžou najít na našich sociálních sítích. První otázka která mě zajímá, znáš už přibližně co tě čeká první dva týdny v Japonsku?

Ahoj, upřímně nemám žádné extra detaily.. ???? Přilítám do Japonska s pár denním předstihem před měsíčním spring training, takže první dny se pokusím nějak seznámit s prostředím, spoluhráči, ale hlavně se i aklimatizovat a dorovnat časový posun. Následně mě samozřejmě čeká začátek spring trainingu, kde se uvidí, jak to bude vypadat a co mě, respektive nás čeká.

Importi kteří do Česka přiletí pomoct klubům hrát jsou často ubytování v různých bytech nebo hotelech blízko hřiště. Ted ty budeš tím importem, jakým způsobem řešíš ubytování?

Bydlet bych měl v bytě nedaleko hřiště cca 20minut autem, které bych měl mít časem zapůjčené k osobnímu použití.

Dostal ses už do kontaktu s některými hráči? Znáš už nějaká Japonská slovíčka?

S hráči jsem se do kontaktu bohužel zatím nedostal. Samozřejmě jsem si zkoušel něco dohledat na internetu či soc. sítích a viděl jsem některé výkony z minulé sezony a nové podpisy do týmu, ale jak říkám, zatím k žádnému kontaktu nedošlo. Slovíčka znám snad jen ty základní jako je: dobrý den, nashledanou, děkuji… zbytek věřím že přijde časem. Ale mám v plánu se něco málo před odletem naučit.

Každý rok se do naší České extraligy přidá pár nových pravidel převzatý z MLB. Japonský baseball je pro nás ale velkou novinkou a zajímalo by mě, jestli víš o některých rozdílech v pravidlech?

Upřímně nevím, s ničím odlišným sem zatím nebyl seznámen. Vím jen, jak asi většina z nás, že občas je rozdíl v hrací ploše, kde v infieldu není tráva, ale je celý tvořený antukou.

Tento rok nám pomáháš na tréninku mladších hráčů a taky jsi kdysi byl takto malý kluk. U tebe je ale zajímavý, že si ne vždycky patřil mezi ty největší talenty. Dokázal jsi ale svoji pozici změnit a teď uzavíráš profesionální kontrakt v Japonsku. Je něco co by jsi chtěl vzkázat našim mladým Drakům?

Asi jen ať se tímto sportem baví, dělají ho rádi a pokud si časem uvědomí, že v baseballu chtějí něco dokázat, tak je potřeba makat a trénovat více než jen na týmových trénincích. A hlavně vydržet a věřit sám sobě. Taky bych ještě dodal, že v mladším věku je za mě velice důležité trénovat komplexně, dělat třeba i více sportů a ne jen striktně jednu činnost.

Poslední otázka na odlehčení jak seš na s jezením dřevěnými hůlkami?

Nic moc, abych se přiznal tak mi to úplně nejde. Ale věřím, že se to tam rychle naučím.


Milane děkuji moc za rozhovor a těšíme se na další zprávy...


 

 

 

Starší články