1. Draci Brno >
  2. Soustředění A-týmu aneb zachraňte YESMENA

Soustředění A-týmu aneb zachraňte YESMENA

Hynek Čapka, 28.02. 2024 Aktuality

Soustředění Ostružná aneb zachraňte YESMENA.

Každoročně se A-tým vydává na víkendové zimní soustředění. Letošní se konalo pod vedením Romana Lipavského, který organizuje i známou horskou trenérskou kliniku. V původním plánu byl běžkařský výlet, který se však z důvodu špatných sněhových podmínek neuskutečnil.

Z Brna vyrazila hlavní skupina před čtvrtou odpoledne, abychom byli kolem šesté na místě. Celou cestu pršelo, což se mělo projevit na naplánovaných aktivitách, tedy se čekalo, že veškerý program bude upraven a přesunut do vnitřních prostor.

Po vydatné večeři a ubytování a příjezdu posledních opozdilců nás Roman se již legendárními slovy „není špatného počasí, pouze jen špatně oblečený drak“ vyslal ve 20:00 na tenisový kurt. Tam předem rozdělené týmy odehrály za vytrvalého deště zápasy ve fotbale s FitBallem (jeden poločas jen s čelovkama), hokej s hokejkama bez čepele a na závěr střelba z katapultu na přesnost. To nás dostatečně unavilo a připravilo na nutné doplnění tekutin. Někteří však neměli dost, takže absolvovali noční turnaj v ping pongu.

V sobotu pak měl následovat pohodový výstup do lesního baru nad obcí Lázně Lipová. Cestou jsme podstoupili výstavbu mostu přes potok či turnaj v hodu šiškou na přesnost. Vše v rámci utužování kolektivu. V lesním baru si na nás Roman připravil úkol, kdy se celý tým musel dostat na druhou stranu lana ve výši prsou bez doteku (podlézt se nesmělo), což nás zabavilo na delší čas. Poté jsme opekli nabízené špekáčky a doplnili tekutiny. A to už se nadvlády nad týmem ujal horský vůdce Pavel Budský, který rozhodl, že nesestoupíme zpět do Lipové, ale vyrazíme přes horské hřebeny až do Ostružné. Malou lstí, že je to okolo sedmi kilometrů, nás vylákal na pochod. V půli cesty zjistili, že to bude kilometrů minimálně 12. Návrat však již nebyl možností. Je však třeba říct, že počasí pro výšlap vyšlo na jedničku.

 

Téměř ihned po příchodu na základnu v Ostružné nás čekal turnaj v bowlingu, na který navázal relaxační pobyt v krytém venkovním bazénu se slanou vodou a sauna. A abychom se úplně nenudili, tak jsme v bazénu opět absolvovali několik štafetových soutěží mezi družstvy. Bez soutěže úplně v čemkoliv by to přece jinak byla nuda.

Po večeři pak následoval zlatý hřeb dne – Casino Royal. Všichni hráči museli být patřičně oblečeni, aby jim byl povolen vstup, což dalo večeru formální ráz. A poté už se roztočil kolotoč hazardních her, krupiéři na ruletě, kupkách a kostkách dokázali hráče pořádně rozparádit. Velká spousta hráčů byla nucena načerpat další peníze výměnou za úpisy různých služeb, které budou plnit v průběhu sezóny. Tyto úpisy pak na závěr vydražili samotnými hráči. Bohužel tato zkušenost potkala i mě (Hynka Čapku, pozn. red.), jako krupiéra, takže budu muset rozpálit jeden IF + OF před zápasem v potápěčských ploutvích.

Po skončení bezpečného hazardu v sobě našli ještě hráči dost sil na opět na ping pongovou modifikaci známou jako „Amerika“. Nedostatek pálek nás nerozhodil a každý vzal to, co viděl a hrálo se.

V neděli pak proběhly dopoledne poslední soutěže družstev, zakončené soutěží na stavbu domu řízenou na dálku. Po zaslouženém obědě se pak všichni hráči rozjeli domů.

Myslím si, že všichni byli spokojeni a velké díky patří Romanu Lipavskému za přípravu programu a tekutou odměnu.

YESMEN byl zachráněn!!! Zvítězili všichni, kdo se zúčastnili.

Hynek

‚‚S takovou pohodovou partou se soustředění i stmelování týmu dělá lehce a snadno. Noční sportovní souboje, stavba mostu přes potok, lesní bar, přechod hřebene, bowling, bazén a sauna, večerní "kasíno", nedělní výzvy, a nakonec záchrana YESMENA...Tři parádní dny v samém srdci Jeseníků uběhly neuvěřitelně rychle. Byla to zábava, spousta legrace a úžasná zkušenost. Doufám, že si to hráči i trenéři užili stejně jako já. Hodně štěstí v další sezoně'' shrnul Roman Lipavský.

 

 

Starší články