1. Draci Brno >
  2. Draci v Americe - Šimon Klacl

Draci v Americe - Šimon Klacl

Ondřej Furko, 27.02. 2024 Aktuality

 

Ahoj Šimone, doufáme, že se ti v Americe daří.

Kde se teď nacházíš?

Ahoj, momentálně bydlím v Jižní Karolíně na baseballové akademii P27. Akademie P27 se nachází v srdci města Lexington. Jedná se o elitní tréninkovou akademii pro studenty středních škol, kteří díky špičkovému tréninku mohou zdokonalit své dovednosti

Mohl bys říct, jak ses tam dostal?

Za tu dobu, co jsem byl na Combine Academy, jsme hráli několik zápasů proti P27. Protože jsem chtěl vyzkoušet něco jiného, tak jsem si vzal kontakt na hlavního trenéra. Ten se na mě přišel několikrát podívat, slovo dalo slovo a po prázdninách jsem se přestěhoval o jeden stát vedle. Musím říct, že toho vůbec nelituji.

Jaký je tvůj týdenní harmonogram?

Náš program se mění každý týden, ale většinou v pondělí a úterý jsou skupinové tréninky. Ve středu a čtvrtek jsou týmové tréninky. Tím, že nám minulý týden začala sezóna, tak pátky a víkendy hrajeme zápasy. Skupinový den pro mě jako zadního polaře začíná v 8 ráno a to studiem. Po školních hodinách přejdeme do posilovny, kde máme na televizi ukázaný program cviků na daný den. Po docvičení máme asi hodinu na to se najíst a posléze se koná meeting v hale a následně začneme pálit. Po pálkařském tréninku jdeme i s naším trenérem na turfové hřiště, kde hodinu a půl děláme drily pro zadní polaře. Čas od času si po večeři zajdu za rehabilitačním pracovníkem, se kterým ještě protáhnu tělo a cvičím kompenzační cviky.

Co nového ses naučil?

Náš trenér pro zadní polaře hrál 8 let v MLB organizaci Cleveland Indians (nyní Guardians pozn. red.), takže už jen to, že s ním jsem v podstatě každý den mě určitě posunulo dál. Je to zcela jiná škola než na předchozí akademii. Kromě baseballových dovedností jsem se zlepšil i v kuchyni. Vařím si totiž každý den a už mi mé vlastní jídlo začalo i chutnat.

Na co těšíš v nadcházející sezoně?

Letos je první rok, kdy naše akademie bude hrát v nové lize určené pro školy, za kterou hraji. Tato liga spolupracuje s prestižní organizací Perfect Game, takže se těším na dobrou konkurenci a šanci ukázat se před očima skautů. Bude to boj, ale stojí to za to. Tady se každý musím ukázat v nejlepším světle.

Co ti nejvíce chybí v USA?

Samozřejmě mi chybí moje rodina a kamarádi, ale nejvíc mi chybí dobroty od babičky a popcorn. Ten tady není dobrý.

A kdy se vracíš zpátky?

Do Česka se pravděpodobně budu muset vrátit už na začátku dubna, díky čemuž alespoň stihnu začátek extraligy. V létě přiletím na konci června, abych se mohl zapojit zpět do soutěže a také do reprezentace. Rád bych zůstal s týmem, až do konce sezony a pak se vrátím zpět na akademii.

Díky moc a za Dračí rodinu, ti přejeme hodně štěstí.

Starší články