>

U13 slaví titul!

Kuba Ventruba, 25.09. 2020 Aktuality

Minulý čtvrtek jsme s U13 odjeli do Prahy na vrchol letošní sezóny – MČR na Eagles.

Papírově nás čekala velmi silná skupina – Eagles (bez porážky v oblasti), SaBaT (s dobrými nadhazovači) a Nuclears (se kterými jsme svedli neuvěřitelně napínavý finálový zápas na kvalifikaci – viz minulý článek).

Do každého zápasu jsme tak chtěli jít naplno, abychom vyhráli skupinu a pokud možno nenatrefili na silné Hrochy v semifinále.

V pátek dopoledne začínáme proti Eagles. Jako hosté se už v první směně ujímáme vedení, ve druhé navyšujeme na 4:0, čímž pošetříme Matyho Takedu na kopci. Po lehkém zaváhání a obdržení 3 doběhů, pak ale ve čtvrté a zejména v páté směně přidáváme hromadu doběhů. Lojza Kočí háže v pohodě a vítězíme 14:5. Zápas byl okořeněn dvěma homeruny (Maty Takeda a Adrien Špaček), na pálce se ještě dařilo zejména Lojzovi Kočímu (3 ze 4), Lukynovi Urbánkovi (2 ze 3) a Víťovi Ventrubovi (2 ze 4).

Odpoledne nastupujeme proti SaBaTu s Lukynem Urbánkem na kopci. Hned v 1. směně se ostře pustíme do jinak dobře a rychle házejícího Škopka a třemi hity se ujímáme vedení 2:0. Lukyn soupeře, s dobrou obranou v zádech, prakticky k ničemu nepustí. Postupně navyšujeme skóre a nakonec vyhráváme 10:0. Lukyn odházel nejen complete game, ale dařilo se mu i na pálce (3 ze 3), podobně Matymu vyšla skvěle pálka (4 ze 4). Svůj první double odpálil David Bartoň.

V sobotu dopoledne nás čeká tradičně dobře pálící Nuclears. Očekáváme přestřelku, ke které také dochází. Třebíčští se zostra pustili do Davida Bartoně, ale my odpovídáme stejnou mincí, po první směně vedeme 4:3, po druhé 7:4, a ve třetí naše baterie hitů zajišťuje odskok na 14:7. Po výměně nadhazovačů na obou stranách dochází k uklidnění kovbojského souboje a Koudy doháže zápas bez doběhu (zatím nejlepší jeho výkon na kopci). Výhra 15:8 nás potvrzuje v čele skupiny, hurá. Na pálce se dařilo zejména Okymu a Samovi Troubilovi (oba 3 ze 4), při chuti byli i Lukyn (2 ze 3), Maty, Lojza a Koudy (všichni 2 ze 4).

Odpoledne nás v semifinále čeká vítěz duelu Klasik vs Blesk. Výborně pálící Blesk roznesl soupeře 16 hity a postavil se tak proti nám. Na kopci už od první směny ale mladému Halamovi nic nedarujeme a zostra pálíme, Lojza a Oky 3 ze 3, Adrien a Koudy 2 ze 3, homeruny Oky a Adrien. S bezchybnou obranou a vynikajícím výkonem obou nadhazovačů (Adrien Špaček 2IP a Víťa Ventruba 2IP) máme combined no-hitter! To znamená výhru 15:0 a postup do finále! Paráda.

V neděli nás čeká tradiční finálový soupeř Hroši. Jsme domácí. Na kopec máme pošetřeného Matyho Takedu, očekáváme jako startéra Týnu El Ghannam. Vše začíná dle předpokladů. První směna – 1:1. Druhá směna – 2:2. Ve třetí obrana drží čisté skóre. Potřebujeme nějaký bodový polštářek… a je z toho big inning. Zkázu začne Oky – solo homerun. Pokračuje Lojza single, Adrien BB, Koudy single, plné mety, Víťa 2 RBI double, Lukyn single atd. – smrtící baterie hitů znamená střídání nadhozu a fantastické vedení 10:2, které si už nenecháme vzít.  Zápas na kopci zavírá Andy Wiacek, 6. směnu ukončuje Maty s Víťou – doubleplay, v sedmé směně obdržíme nevýznamné doběhy na 3 hity, ale hrajeme outy – první – flyout, druhý 5-3 out hraje Maty a přichází odpal na dvojku, závěrečný příhoz Víti na Sama… a máme titul!!! Paráda a obrovská radost!!!

Jsem moc rád, že jsme s U13 obhájili loňský titul. S novým ročníkově mladším týmem (na MČR pouze 4 z ročníku 2007, jinak ostatní 2008) jsme na začátku sezóny rozhodně nečekali, že takto ostatní týmy, a hlavně jinak suverénní Hrochy, přehrajeme. Mám z toho skvělý pocit, z týmového ducha, hraní na 110 %, houževnatosti, a hlavně radosti ze hry. Všichni kluci hráli výborně, jeden vedle druhého si zaslouží mega pochvalu.

Na turnaji ještě dosáhli individuálních ocenění Maty Takeda jako nejlepší nadhazovač a Oky jako MVP (BA 0.750, OPS 2.373, 2 HR + výkony v outfieldu). Nejvíce hitů pak odpálil Lojza Kočí a Maty (oba 11).

 

S klukama, s trenéry i rodiči jsme si nejen MČR, ale celou sezónu parádně užili. Díky všem!!!

Baseballu zdar!

Kuba Ventruba, Adam Jarolím, Kryštof Trávník a Mako Takeda

Starší články