>

Kvalifikace MČR U13

Kuba Ventruba, 08.09. 2020 Aktuality

Tento víkend jsme v Třebíči odehráli kvalifikační turnaj, ve kterém pouze vítěz má postupové místo na MČR.

V pátek odpoledne jsme začali s Arrows. Už od první směny skórujeme a postupně navyšujeme vedení až na konečných 16:3. Na kopci podala slušný výkon trojice Lukyn Urbánek, David Bartoň a Adrien Špaček.

V sobotu nás čekala Technika, která nepochopitelně použila svoji jedničku nadhoz na nás a nikoli na Arrows. Pro nás určitě dobře z hlediska kvalitního zápasu, už od 2. směny ale Staňka pálíme a postupně skórujeme na konečných 12:6. Dobře odházela trojice nadhazovačů Andy Wiacek, Víťa Ventruba a Lojza Kočí.

Nedělní dopoledne nás čekalo semifinále proti Olympii. Blanenská jednička nadhoz slibovala zajímavé utkání. Během prvních dvou směn je zápas vyrovnaný, ale od 3.směny postupně začínáme Filipa Hedla pálit a navyšujeme vedení. Po výměně nadhozu pak vedeme utkání k rozdílovému vítězství 12:2. Za nás velmi dobře zaházel complete game Lojza Kočí (který mj zopakoval své semifinálové utkání proti Olympii před 2 lety na Hluboké).

Odpoledne nastupujeme do finále proti Nuclears, ze kterého se nakonec stane neuvěřitelně dramatický zápas. Jsme domácí. Hraje se bez časového omezení na 7 směn. Na kopci začínáme se svižným Adrienem Špačkem. First pitch…homerun !?! Hit, hit. Jakási nukleární sprška a po dvou směnách prohráváme 5:0. Na pálce se nepochopitelně vůbec nemůžeme trefit do nadhozů Davida Bílka. Je třeba udělat kompletní restart, výměna nadhozu a úplná rošáda a střídání. To začíná fungovat, začínáme se probouzet k životu, levák David Bartoň výborně předkládá, hrajeme outy. Na pálce se spustí baterie hitů (Lojza Kočí, Adrien Špaček, Koudy Kubelka, Kryštof Kopr) a rázem je utkání nerozhodně 6:6.  Pátá směna bez bodu. V šesté směně Nuclears po hitu a sérii BB bodují, prohráváme 6:7, 2 outy, plné mety.. na kopec jde Víťa Ventruba, flyout na spojku, paráda žijeme. Na pálce ale bez doběhu. Sedmá směna, Nuclears bez hitu - 3 rychlé outy. Jdeme do dohrávky. Maty out, Oky out, Lojza na pálce, 2 striky, třebíčští už téměř slaví, ale… homerun! Neuvěřitelné! Vyrovnáno 7:7. Extra inning s běžci na jedna a dva. Fantasticky se nám daří zahrát 3 outy bez jediného doběhu včetně outu na domácí. Jdeme do dohrávky. Koudy výborná sac bunt s posunem běžců a vzápětí Víťa pálí walk-off single! Hurá!!!

Parádní finále, velký zvrat, zkušenost pro kluky do života, že se nesmí nic vzdát, že je třeba bojovat až do konce. A v baseballu do posledního nadhozu, do posledního outu.

Všichni kluci fungovali celou dobu jako tým, podporovali se a mám z nich radost. Všichni hráli a každý přinesl svůj díl do vítězné turnajové skládačky.

Takže základní krok učiněn a teď už se těšíme na vrchol sezóny za 2 týdny na Eagles. Držte pěsti!

Kuba Ventruba, Adam Jarolím, Kryštof Trávník a Mako Takeda

Starší články