>

Viktor Večerka

Martin Kalábek, 17.09. 2019 Aktuality

Ahoj Viktore, V první řadě bych ti chtěl ještě jednou moc pogratulovat k podpisu profesionálního kontraktu. Připravil jsem si pro tebe pár otázek:

Kde přesně se teď nacházíš a jaký je tvůj program?

Ahoj, děkuju moc jeste jednou. Teď jsem v Arizoně v tréninkovém centru Kansas City Royals v Surprise. Tento týden začínáme instructional league, což je podzimní tréninkový kemp, kde se sejde celé vedení organizace a mladí hráči z nižších úrovní minor league (Rookie Ball, Single A). Celý kemp má trvat zhruba měsíc a ve druhé půlce začneme hrát zápasy.

Jak se ti zatím daří a jaká je konkurence?

Zatím jsem nehrál žádné zápasy, kvůli pravidlům Major League, kdy jsem nemohl nastupovat v zápasech Arizona Rookie League. Házel jsem proti pálkařům v rámci tréninku a dařilo se mi dobře. Konkurence je samozřejmě obrovská, každý hráč na kterého jsem zatím narazil je tu z nějakého důvodu, všichni mají nějakou věc, která je dělá unikátem at uz je to rychlost nadhozu, zvláštní styl nebo technické nadhozy.

Našel sis už v týmu nějaké kamarády?

Ano, všichni jsou tu velmi přátelští, ať už mluvíme stejným jazykem nebo ne. V týmu mám dva evropany (Holandsko a Španělsko), se kterými se znám uz delší dobu z mládežnických reprezentací.

Co bylo pro tebe největší překvapení?

Největší překvapení pro mě bylo s jakou lehkostí jsou někteří nadhazovači házet rychlostí blízko 100 mil za hodinu.

Jak probíhá tvůj normální den?

Vstáváme celkem brzy, kolem 7:00, na hřiště nás vozí dodávky kolem 7:30/8:00, na hřišti máme snídani, pak trénink, je tu teď hodně lidí takže jsme rozdělení do skupin, pak máme oběd a posilovnu. Jak uz jsem napsal dříve, později nás čekají i zápasy, takze se nás program urcite jeste změní.

Co bys poradil mladým českým baseballistům, kteří sní o podpisu profesionální smlouvy?

Hlavně bych jim řekl, že urcite mají tu možnost toho dosáhnout, a musí tomu sami věřit.

Starší články