>

ČBP U11: Vezeme stříbro

, 19.06. 2019 Aktuality

Letos se poprvé hrál pohár jedenácti letých upraveným double-elimination systémem kde jediná prohra znamená, že se nedá dostat do semifinále a tím pádem hrát o první místo.

Plán byl jasný, skončit do čtvrtého místa a tím se kvalifikovat na MČR, bez nutnosti hrát kvalifikaci.

První zápas jsme hráli proti Sabatu, který v ranním zápase porazil Blesky z Jablonce 14:0. Síla protivníka se dala jen těžko odhadnout spoléhat na to, že loni na coach pitch poháru skončili až 18. Se nedalo, vždyť porazili 15. A o rozdíl. Nasazujeme tedy, trojku nadhoz, na dvacet nadhozu. Soupeř e k ničemu nepustil. My jsme postupně přidávali body. Za stavu 8:1 nasazuje soupeř, pro mě nepochopitelně proč ne od začátku, rychlého nadhazovače. Ale, vzhledem k tomu, že si kluci nedělali starosti se stavem, přidáváme ještě dva body, soupeř koriguje na konečných 10:2. Dle mého by se zápas vyvíjel jinak, kdybychom museli čelit tomuto nadhazovači od začátku. Ale v životě, a ve sportu obzvlášť, se na „kdyby“ nehraje J . A jelo se do kempu, kde na nás čekala koupačka v rybníku a večeře. Kluci měli slíbenou prodlouženou večerku, pokud vyhrají a tak se i stalo.

V sobotu nás čeká tradiční soupeř s Prahy, mladí orli. Nadhoz je jasný opět po dvackách tentokrát s jedničkou a pak dvojkou. Nechceme nechat nic náhodě. Tento zápas nám ukázal, co se stane, pokud kluci neplní naše pokyny. Soupeř nasadil nadhazovače, který nebyl moc přesný. Ale my mu zbytečně pomáháme a šviháme zbytečně balóny nad hlavou nebo do země. Obrana naštěstí fungovala na jedničku. A tak končíme výhrou 5:1. Klukům jsme „vysvětlili „, že je opravdu potřeba být na pálce trpělivý a vybírat dobré nadhozy. Tímto zápasem jsme se dostali do „semifinále“, uvozovky, protože sice vítězství zaručuje zápas o první místo, ale prohra znamená hrát opravu a při první prohře v opravě skončit klidně až šestý. Což by znamenalo hrát kvalifikaci na MČR.

A je to zde nejdůležitější zápas turnaje neděle ráno brzká snídaně a šup na hřiště. Zde nás čeká náš dobrý známý s oblasti Třebíč Nuclears. V oblasti máme bilanci jedna výhra jedna prohra. Čekáme tuhý boj a to se i potvrzuje. Soupeř nám dává na začátku první směny tři body a to ještě dva nechal na metách. Klukům opět klademe na srdce, aby na pálce byly trpělivý a povedlo se, v dohrávce jedničky otáčíme na 4:3. Začátek dvojky soupeř srovnává, v dohrávce odskakujeme na 8:4. V další směně přidáme už jen mi jeden bod. Soupeře ve čtyřce k ničemu nepouštíme a pro vypršení časového limitu končíme vítězstvím 9:4. Úkol splněn jsme nejhůř druzí a tím máme zajištěno MČR bez kvalifikace.

Na finále musíme počkat až do, tří čtvrtě na pět. Naštěstí nám poskytl azyl kemp, kde přečkáváme menší bouřku. A ve tři jedeme na hřiště. Kde dohrává Třebíč se Sabatem o možnost hrát o třetí místo. Třebíč to nakonec zvládá 5:4 a nakonec i zápas o třetí s Hlubokou 7:6. Píšu to zde, aby bylo vidět, jak důležité byl „semifinálový“ zápas. A jak se vyrovnává výkonost všech týmů. Ale zpět k finále. Náš soupeř jsou Hroši. Poprvé v turnaji jsme jako hosté. Začínáme na pálce s nulou, v dohrávce Hroši dobíhají pro jeden bod. Na začátku druhé skórujeme dvěma body, v dohrávce Hroši srovnávají. A to je až do páté směny vše. Nadhazovači, za podpory pole, předvádí skvělé výkony. Nervy drásající finále dospělo až do dohrávky páté směny, stav 2:2. Kde je na kopci již náš střídající nadhazovač dokážeme uhrát dva auty, i když s obsazenou první a druhou metou. No a přichází nezpracovaný strikeout, kečr sice připravený hodit na jedna, ale bohužel jednička se nám zapomněla někde v oblacích a tak není kam hodit. Další pálkař pálí double a prohráváme 4:2. V na začátku šesté směny už nedokážeme bodovat a tak končíme na turnaji stříbrní.

Kluci hráli týmově a bojovali až do konce. Máme celé léto, abychom se připravily na podzimní odvetu. A věřím, pokud kluci budou tvrdě pracovat, že dokáží cokoliv.

Samozřejmě musíme poděkovat rodičům za veškerý servis, který nám po celou dobu turnaje poskytovali. Obzvláště Lucce Wiackové za zařízení perfektního zázemí v kempu. Děkuji za parádní atmosféru při zápasech.

Turnaje se zúčastnily:

Hráči:    Bartoň David, Jarý Filip, Katčenko Denis, Kubelka Jan, Kříž Tomáš, Liška Michael, Okáč Filip, Podroužek Matyáš, Urbánek Lukáš, Valko Gabriel, Ventruba Vít, Wiacek Andrzej

Trenéři: Martin Kotačka, Jakub Ventruba, David Mergans

Starší články