>

Dvě trenérské akce

, 13.11. 2018 Aktuality

V pátek 2.11. se devítka dračích trenérů sešla na pravidelném jednoročním setkání v Moravském Žižkově. Letos byl program pozměněn, a proto byl pátek dobrovolný a o zábavě a spontánním diskutování baseballu a věcí okolo. V sobotu se přidala další osmička trenérů, kteří nesměli chybět.

Nejprve se zhodnotila uplynulá sezóna, kategorie nejmladší až nejstarší. Poté se potvrdily trenérské týmy pro další rok. Slova se dále ujal John Hussey a představil házecí program a s ním související aspekty. Každý trenér obdržel kapesní manuál. Následovaly další body programu. Díky všem za účast, díky Milanovi programu za využití jeho prostor a pohoštění.

Ve středu a čtvrtek 7.-8.11. se v Nymburku konalo první soustředění programu PRO, pro talentované nadhazovače a kečry ročníků 2005 a 200, pod vedením Billa Holmberga. Draci zde měli zastoupení třech hráčů a sedmi trenérů (patroni hráčů, trenéři akademie a tréninkového centra). Myšlenkou akce je vzdělání nejen hráčů, ale také trenérů a rozšíření do klubů mezi další hráče a trenéry. Program je zaměřen na práci s nejtalentovanějšími hráči daných ročníků – zvýšení rychlosti a přesnosti hodů, ale zároveň ochrany zdraví.

Dalším trenérským meetingem je Rookie Coaches Clinic v Poličce pro začínající trenéry, Czech Talent pro hráče a sportovní ředitele klubů v Nymburku a Horská baseballová klinika pro trenéry.

 

Jan Felkl

Starší články