>

„Naposledy jsem zápas rozhodl, když mi bylo 10 let.“ vzpomíná Kalábek

draci_treneri, 16.04. 2018 Aktuality

Pátek 13.4. 19:00 – Tempo Titans Praha, MBS, Brno

Za mrhavého počasí se proti sobě postavili Radim Chroust, který nastoupil na pozici nadhazovače již po sté. Za Tempo se představil Marek Minařík, který předvedl naprosto famózní výkon a odházel celých 9 směn na něco málo přes 120 nadhozů. Desátá směna byla představením neúspěšných pokusů o dotlačení bodu. Martin Kalábek, který v polovině zápasu vystřídal Pavla Budského v pravém poli byl právě tím, který ukončil útok Pražanů v desáté směně důležitým chytem vysokého odpalu. Zároveň byl také tím, který za stavu 2 outy odpálil úspěšný odpal a stáhl tak Petra Čecha pro vítězný doběh. Napínavému utkání s hokejovým výsledkem 1:0 přihlíželo věrní fanoušci a budou si jej jisto jistě pamatovat ještě dlouho.

„Zápas jsem rozhodl dnes a předtím naposledy, když mi bylo 10 let, takže ten pocit je úžasný. Třešničkou na dortu je fakt, že dnes se přišla podívat na zápas moje přítelkyně. Dnešek si budu pamatovat a díky za to.“

Sobota 14.4. 14:00 – Tempo Titans Praha, Praha

Nepřesný příhoz na první metu hned v úvodu první směny pomohl Drakům do vedení, které už nepustili. Zápas byl přesto až do konce otevřený. Obrana Tempa po dvou směnách nadlouho zastavila Brněnský útok a Jake Rabinowitz monstrózním homerunem ve třetí směně získal první bod, který se bohužel pro domácí ukázal být zároveň i posledním. V páté i šesté směně sice zahájili svůj útok pokaždé dvou metovým odpalem prvního pálkaře, jeho spoluhráči ho však v obou případech zvládli dotlačit pouze na třetí metu. Jak se ze třetí mety skóruje, předvedli Draci v následujícím dějství, kdy středopolař zariskoval při chytání kratšího odpalu ze vzduchu a byl z toho triple následovaný singlem. V poslední směně přidali ještě jeden bod po dlouhém sebe obětovacím odpalu, zatímco Titans se nedostali už ani ke korekci nepříznivého skóre 5:1.

John Hussey se vyjádřil ke svému prvnímu startu v extralize v dračím dresu: „Můj výkon nebyl dle mých představ, ale po svém návratu jsem byl rád za první aut, který mě uklidnil. Hodně mě pomohli spoluhráči za mými zády. Jako tým máme na čem pracovat, ale jsme na dobré cestě.“

Neděle 15.4. 14:00 – Cannibals Šumperk, Šumperk

Draci vyjeli do Šumperku s mladíky z nižší kategorie Vojtou Pospíšilem a Ondřejem Lochmanem. Zároveň oprášili své vybavení Karel Hrušovský a Martin Veselý, bývalí hráči A týmu a čeští reprezentanti. Výsledek 22:3 hovoří za vše a posunul Draky do pohárového čtvrtfinále, kde se utkají s vítězem utkání extraligové Olympie Blansko vs. tým regionálního přeboru Bongo Liberec.

Starší články