>

U18 2017

draci_treneri, 13.10. 2017 Aktuality

       Letošní rok jsem na hřišti s našimi juniory strávil spolu s  Tomáše Furkem a v závěru i s Honzou Svobodou. Nebylo rozhodně úplně jednoduché převzít štafetu u juniorů po trenérském démonovi, který loni získal titul jak s juniory tak i s U21 týmem  v jednom roce. Ale už jsem něco podobného zažil, když Alťa jako první český trenér postoupil s týmem na Světovou sérii organizace Little league :).

       Po dvou přípravných zápasech s Regensburgem jsme odehráli 18 zápasů o přeborníka Jižní Moravy a Vysočiny, 5 zápasů na Poháru ČBA a 4 zápasy na Mistrovství republiky. Spolu se zápasy v kategorii do 21 let či mužských týmech Draků, ve výběrech regionálních ( Senior league LL, Pony) či celorepublikových, naprostá většina hráčů odehrála přes 50 zápasů za rok. Jen zmatlíci mohou mluvit o málo zápasech v juniorské kategorii.

Během roku jsme hráli převážně s nejsilnějšími týmy z této kategorie a jsem rád, že se všemi jsme měli kladné skóre. S Hrochy 5:2, s Nuclears 8:1, s Arrows 2:1. Vyhráli jsme základní i nadstavbovou část v regionu, ze kterého vzešli všichni 3 medailisté na závěrečném Mistrovství republiky.

        Mistrovství v Třebíči jsme začali výhrou s Eagles 11:1. Měli jsme respekt z elitního nadhazovače Blažka, který ale přijel na zápas s malým zpožděním a nakonec se do hry dostal až o den později a vyřadil velkého favorita turnaje z Ostravy. Za nás nadhazovali Vašek Tauš a Tomáš Jurčík. Zápas s Arrows, který se hrál druhý den, skvěle odházeli Viktor Večerka, Martin Pernička a Zdeněk Chvátal. V tomto zápase nám výborně hrála obrana, zvláště double play po skoku na odpal nejlepšího ostravského pálkaře Jakuba Grepla budeme vzpomínat. V sobotním semifinále za Třebíč se proti nám na kopci postavil stále se lepšící Lukáš Hlouch. Ale nám se podařilo, po deseti dobrých odpalech a jeho 100 nadhozech ve 4 směnách, ho z kopce sundat. Po drobné chybě se soupeř přiblížil , ale nakonec celkem bezpečně vyhráváme 10:4. Na kopci u nás opět skvěle Vašek Tauš, Tomáš Jurčík, Ondra Furko a Martin Klanica.

       Nedělní finále proti sobě 2 leváci, hroší Tomáš Zachoval a od nás Viktor Večerka. Oba háží výborně, ikdyž každý jiným stylem. Zvášť Viktorových 5 směn bez jím obdrženého bodu bylo impozantních. Po něm utkání po lehce nervozním začátku doházel dominantně Ondra Furko a vyhráváme 5:3.  Za zmínku ještě stojí pálkařský výkon  Kláni, faktického kapitána našeho týmu. Jednomeťák, dvoumeťák, trojmeťák, škoda , že nešel počtvrté :). Skvělý zápas a  skvělá tečka po povedené sezóně. 

 

Díky zápasům našich hráčů v týmu Extraligy mužů i do 21 let byli hráči silnější, stejně jako díky tréninkům , které měli navíc s těmito kategoriemi. Takže kromě díků za pomoc Tomášovi a Honzovi, děkujeme i Altovi a Arnymu. K tomu všem rodičům a divákům, včetně Igora, kteří nám přímo v Třebíči fandili.

 

Poslední akcí , která nás letos ještě čeká, je Slavnostní ukončení sezony příští sobotu. Budeme vyhlašovat i individuální ceny. Ohodnotit bychom chtěli všechny, ale nakonec bude vyhlášen vždy jeden z těchto námi nominovaných tří hráčů v každé kategorii:

 

Nejlepší pálkař: Zdeněk Chvátal, Ondřej Furko, Lukáš Řehůřek

Nejlepší polař: Tomáš Chadim, Zdeněk Chvátal, Martin Klanica

Nejlepší nadhazovač: Ondřej Furko, Vašek Tauš, Viktor Večerka

Největší zlepšení: Lukáš Hudeček, Martin Pernička, Richard Schmied

MVP : Ondřej Furko, Vašek Tauš, Lukáš Řehůřek  

 

Pavel Chadim

Starší články