>

Poslední zápas základní části přinesl další výhru

draci_treneri, 15.07. 2017 Aktuality

K poslednímu utkání základní části jeli Draci do hlavního města. Ve zkráceném zápase si připsali další výhru a nyní se již můžou těšit na boje o titul.

Do utkání vstoupili brněnští baseballisté s velkou chutí a již po první směně vedli 3:0. Velkou měrou se o to přičinil dvoubodovým homerunem Přemek Chroust. Na krátkém hřišti Na Markétě to zdaleka nebyl poslední odpal za plot. Ve třetí směně totiž na 4:0 homerunem navýšil skóre Jakub Hajtmar, aby jej o směnu později napodobil nestarnoucí Pavel Budský.

Teprve v dohrávce čtvrté směny se dokázali domácí poprvé prosadit proti startujícímu Michalu Sobotkovi. A také v jejich případě se o to postarali odpalem za plot, když Joe Truesdale snižoval na 2:5. V páté směně po dvou chybách v obraně Draků přidali domácí další doběh.

Poslední bod utkání byl k vidění v sedmé směně, kdy se o něj postarala dvojice mladíků v sestavě Draků. Filip Moštěk zvládl dlouhý souboj s Jacksonem Brebnerem a stáhl pro bod Lukáše Řehůřka. Spolu s koncem sedmé směny se na hřiště snesly kapky deště. Po krátké pauze šli Draci opět na pálku a dokázali obsadit všechny mety. Jenže počasí nedovolilo, aby se utkání dohrálo a rozhodčí jej kvůli dešti předčasně ukončili. Draci tak vítězí 6:3.

Úřadující mistři tak nyní vykročí do nejdůležitější fáze soutěže, když je čekají boje v Nadstavbě o titul. Rozlosování bude známé v nejbližších dnech.

Starší články