>

Co dělají Draci přes prázdniny?

felkl_clanky, 03.07. 2017 Aktuality

Už dlouhá léta se vedou debaty o tom, zda by i pro mládežníky neměla sezóna pokračovat i přes letní prázdniny. Vždyť z 5 hracích měsíců (duben–září) mají kluci 2 měsíce oficiální volno. Do tohoto volna však zasahují veškeré turnaje, ME, MS, kvalifikační turnaje LL a případné Světové série, klubové kempy, a hlavně rodinné dovolené, které se dětem nemohou odepřít.

Začněme hezky od nejmenších, tedy žáků, potažmo žákovské reprezentace. Dračí barvy zde hájí Milan Prokop starší jako trenér a z hráčů jsou na soupisce Šimon Klacl, Vincent Major a Jakub Winkler. Mezi náhradníky jsou také Vojta Prokop a Tomáš Urbánek. Kluci se od soboty 1.7. do středy 5.7. připravují na MBS v Brně. Od 10.7. do 16.7. je čeká ME v holandském Utrechtu. Po návratu se budou připravovat v Praze (20-22.7.) k vrcholné akci MS na Taiwanu. Jejich prověrka a zážitek na celý život proběhne od 23.7. do 8.8. Držíme palce při sbírání potřebných zkušeností.

Kadetská reprezentace má program o řád jednodušší, ale o to víc má o co bojovat. Poslední přípravy ji čekají v Třebíči od 13. do 16.7., kde odehraje zápasy s Německem a Holandskem a bude moc dobře vědět na čem stojí a padá. Hned poté se busem přesune do Wieneru Neustadtu, kde bojovat o 2 postupová místa na MS 2018. Jan Felkl zde působí jako asistent. Na soupisce jsou tito: Ondřej Chlubna, Šimon Drápela, Ondřej Filip, Pavel Pařízek, Milan Prokop, Adam Prudil a Matěj Vlach.

Kategorie U18 v tomto roce nemá žádnou akci. Minulý týden však ve dnech 27.6. – 30.6. proběhl Czech Elite camp, na který byli nominováni tito hráči: Ondřej Furko, Tomáš Chadim, Zdeněk Chvátal, Tomáš Jurčík, Ondřej Lochman, Martin Panáček, Martin Pernička, Václav Tauš a Viktor Večerka. Osmáctky čeká až v příštím roce ME.

Vrchol této sezóny pro ČR i z hlediska pořádání akcí bude srpnové ME do 23 let, které se koná ve 3 státech (ČR, Rakousku a Slovensko). Tým už se skládá z většiny z dospělých hráčů, a proto je přípravný program o to rozmanitější: Soustředění 12.07. na MBS, utkání s Old World Baseball (US tým) 13.07. 2017 v Praze na Eagles, soustředění a zápas s Univerzitním týmem 26.07. 2017 zase na MBS, soustředění 2.-5. 8. 2017 v Brně a Ostravě a konečně Mistrovství Evropy U23 6.08. - 13.08. 2017 v Brně, Welsu a Trnavě. Tým se připravoval na uplynulém PBT a z naší organizace zde byli tito: Čapka, Furko, Kalábek, Nebenführ, Řehůřek, Červinka a Hajtmar. Hlavním trenérem je Pavel Chadim, který je letos zároveň HC Draků do 18 let.

Seniory letos nečeká ME, zato studentský výběr se podívá na XXIX. Letní Univerziádu do Taipei city v termínu 16.-29.8. Tým se připravoval také na PBT, kde skončil na druhém místě po prohře 0:4 s výběrem Evropy. Čekají ho další 2 přípravné zápasy na MBS proti týmu do 23 let. Hlavním trenérem univerzitního výběru je Pavel Budský, který stále aktivně hraje za A tým a asistuje mu Martin Veselý, který už svoje hráčské zkušenosti nechal zrát a tento rok se je rozhodl rozdávat. Z našich hráčů se do Asie podívají tito: Přemek Chroust, Arnošt Dubový, Michal Sobotka a Jan Vašourek. Uvidíme, jak to dopadne s duem bratrů Hajtmarů.

Během léta je do tohoto rozmanitého programu vložena dohrávka základní části extraligy a její nadstavba. Playoff se odehraje v srpnu. Mládež se také účastní kvalifikací na LL WS. Tým Junior league včera vyhrál 11:1 v polském Kutnu.

Zde je přehled všech turnajů:

Little League Baseball    (10-12 year olds)                             17-25 July           Kutno, Poland

Little League Intermediate (50/70) (11-13 year olds)       5-8 July                Prague, CZE

Junior League Baseball  (13-14 year olds)                             1-8 July                Kutno, Poland

Senior League Baseball  (13-16 year olds)                             3-8 July                Novara, Italy

 

Všem držíme place, ať náročný program zvládnou nejen úspěšně, ale hlavně ve zdraví a s úsměvem na rtech.

Starší články