>

CEB Cup: Draci vítězí ve finále CEB Cupu

draci_treneri, 11.06. 2017 Aktuality

Bez jediného zaváhání prošli Draci turnajem CEB Cup, když si ve finále poradili s Eagles Praha. Po loňském prvenství v Evropské lize a Federations Cupu si tak letos připisují další úspěch v pohárové Evropě.

Do utkání oba celky postavili zkušené reprezentační nadhazovače. Za Draky odházel šest směn Petr Minařík. V dresu hostí na kopci začínal Tomáš Duffek. Úspěšnější byl nakonec nadhazovač brněnského celku, který soupeři nepovolil ani bod. Také Duffek házel velmi slušně, ale ve druhé směně dokázal Petr Čech dvojmetovým hitem stáhnout pro první bod Wesleyho Roemera.

Na další body museli fanoušci čekat až do vystřídání hostujícího nadhazovače, když šel do hry Tyson Walker. Ten však nedokázal zkrotit domácí pálkaře a proti útoku Draků uhrál pouze jeden aut. Draci si tak třemi body vybudovali slušný náskok. Ten vylepšil Arnošt Dubový po chybě hostujícího chytače.

Za stavu 5:0 poslali trenéři Draků na kopec Martina Schneidera, který dostal za úkol dotáhnout utkání do vítězného konce. To se mu nakonec zdárně povedlo, když na metu pustil pouze dva pálkaře pražského týmu. Po posledním autu se tak z vítězství na poháru mohli těšit hráči a fanoušci brněnského celku.

Draci se dočkali také jednoho individuálního ocenění, když si cenu pro nejužitečnějšího hráče turnaje odnesl Petr Minařík.

Starší články