>

Draci Brno

Vstupní písemka A týmu do sezóny 2018

draci_treneri, 27.03. 2018 Aktuality

Série s Rotterdamem je minulostí. Draci hostili Curacao Neptunus od pátku do neděle, a kromě tréninků odehráli tři utkání, každý den po jednom. V sobotu zároveň proběhla jarní brigáda a sezóna byla oficiálně odstartována zápasem číslo dvě ve 14 hodin.

Znalý fanoušek si mohl všimnout faktu, že Curacao přijelo pouze s jedenácti hráči a pěti trenéry. Z pátku na sobotu se k týmu přidal hvězdný catcher Gianison Boekhoudt, který přilétal z Latinské Ameriky a přistál v Amsterdamu místo Rotterdamu. Druhým chybějícím článkem byl Loek van Mil, který nebyl přítomen z důvodu nemoci. V týmu také zatím nebyly žádné zahraniční posily. V Holandsku liga začíná za 4 týdny.

Černozlatý domácí tým také nebyl v plné síle. Adam Hajtmar má zánět v házecím rameni, Přemek Chroust bojoval doma s vysokými horečkami a dva mladí prospecti (Červinka a Nebenführ) jsou na škole v USA. Oproti soupeři se však náš tým sehrává se zahraničními posilami a Roemer, Hussey i Hubbard o víkendu nastoupili.

V pátek byl právě 22letý Dondrei Hubbard strůjcem úspěchu v útoku Draků Brno, kdy stahoval a dobíhal pro vítězné body v přípravném utkání. Za Rotterdam nadhazovali čeští chlapci. Utkání skončilo 4:1 náš prospěch.

V sobotu ráno proběhla brigáda, kdy dorazilo více než padesát rodičů s dětmi. Všem, kteří pomohli patří velké díky. Na zadním dětském hřišti zároveň odehrály první venkovní utkání také osmičky. Na velkém hřišti zápas uvedl Karel Hrušovský. I v tomto utkání jsme byli silnějším týmem. Na hity remíza 9:9, na vítězné doběhy 3:1. Během zápasu se snědlo prasátko – hráčům se dostalo během zápasu i po něm – a proběhlo mini drakovské školení trenérů. Děti, které vydrželi dokonce obdrželi podpisové letáčky, se kterými obešli oba týmy a třeba budou mít podpisy jednou velkou cenu.

V neděli, kdy bylo nejchladnější počasí, si soupeř nedělal příliš hlavu s rozcvičením a možná proto nás v utkání přestřílel na hity 13:2 a doběhl si pro sedm bodů proti naší nule. Následovala společná fotka a pozdní oběd a Holanďané se vydali zpět do své země tulipánů.

A tým je připraven a má před sebou velkou sezónu. Obhajobu titulu je určitě těžší než samotný zisk, ale hlavně se naše organizace vrací na Pohár Mistrů, kde se budeme snažit dosáhnout na vysněný postup do finále.

V pátek všechny fanoušky zveme na první ligový zápas, kterému se v baseballovém slangu říká „Opening Day“.

Program:

18:55     Nástup týmů a zahájení utkání primátorem města Brna, panem Vokřálem

19:00     Začátek zápasu

  • Ohňostroj, tombola, nafukovací Roadshow, maskot a velikonoční soutěž, „beer hitter“

V pátek se těšíme na viděnou.