>

Draci Brno

Nebenführ a Červinka mají za sebou premiéru v US.

draci_treneri, 08.02. 2018 Aktuality

Jan Nebenführ a Martin Červinka mají za sebou první odehrané zápasy. „Máme super kolektiv a pomáháme si.“ Tvrdí oba dva.

První rozhovor pro vás zpracoval exkluzivně Igor Kratochvil a vyzpovídal Honzu Nebenführa.

Ahoj Honzo, seš v Americe už skoro 3 týdny. Už ses začlenil do týmu?

Ahoj, tým je super. Nejsem zde jediný cizinec. Máme v týmu Korejce, Rakušana, Francouze, dominikánce, hráče z Curaçaa a Venezuelce, zbytek jsou Američani různě z celých US. Máme super kolektiv. Ani problém v jazykové bariéře není.

26.1 vám začala sezona. Co první zápasy? Jak se vám dařilo?

Ano, hráli jsme 4 zápasy. Je to tady trošku jiný systém než v česku. Hrajeme formou turnaje. Několik týmu a všichni proti všem. Dařilo se nám vždy jen na začátku zápasu, pak jakmile starter šel dolů, další nadhazovači se prali se strikem. Já jsem házel 4. zápas jako relief. (pozn. relief=nadhazovač, co jde uprostřed zapasu házet). Já jsem se svým výkonem spokojený, trefoval jsem strike zónu, dostával pálkaře a předkládal groundbally poli (pozn. groundball=odpal do země), ale moje obrana mi udělala 5 errorů a tak jsem dostal 5 bodů za 4 směny.

Jak by si srovnal českou extraligu s vaší ligou?

Ja-Neb: Řekl bych, že je to na stejné úrovni. Možná tady jsou rychlejši nadhazovači a každý tým je dobrý.

A škola?

Já jsem si vzal matematiku a angličtinu hlavně, učivo je vcelku v pohodě. Furt se trošku peru s angličtinou, abych vše říkal správně. Ale jinak zvládám. Jsem zde spokojený, závěrem bych chtěl popřát hodně štěští drakům do začátku extraligy.

V druhém čtení odpovídá Martin Červinka.

Červajs, jak si zapadl do týmu?

Ahoj! Začlenění do týmu bylo docela hladký, kluci jsou super a všichni si navzájem s čímkoliv pomáháme. Máme každý den trénink, chodíme spolu do školy a bydlíme většina kousek od sebe, takže spolu trávíme spoustu času. Aktuálně nás je v týmu 39, takže mi ještě dělá problém si pamatovat všechny jména, ale to se zvládne.

První zápasy jsou za tebou. Jaké to bylo?

Tento víkend jsme měli úvod do sezóny, v plánu byly dva doubly proti NC State Club team, ale kvůli dešti se konaly jen sobotní dva zápasy. Oba jsme poměrně hladce vyhráli a já odehrál první zápas na třetí metě. Při začátku prvního zápasu byla teplota kolem -3 stupňů, takže to byla docela výzva. Asi si už nebudu v Česku nikdy stěžovat na zimu během zápasů. Každopádně naším cílem je vyhrát Regional tournament a postoupit do Oklahomy na National championship.

Ve škole klídek?

Škola zatím nedělá problém, teda kromě každodenního vstávání v 6 ráno. Dělá se tu hodně práce doma a hrozně moc domácích úkolů, na což nejsem zvyklý, tak to je docela otrava.

Oběma klukům přejeme hodně štěstí.