>

Draci Brno

Alexander Derhak je novým zaměstnancem Draků Brno

draci_treneri, 21.11. 2017 Aktuality

V roce 2010 přiletěl z Austrálie hrát do České republiky. Před černým dresem oblékal jeden rok červený trikot Techniky Brno, a získal stříbrnou medaili v české extralize. Poté dostal nabídku z Komárova – hnízda Draků, ale i zde po první sezóně nepřičichl k vůni zlata. V dalších 6 letech s klubem však získal 5 mistrovských titulů a rozhodně nehodlá končit.

Za uplynulých 8 let se živil zejména baseballem, ale také jako trenér a učitel angličtiny. V ČR se šťastně usadil a nyní je otcem 2 dětí. V uplynulé sezóně bohužel přišlo zranění zad a s tím spojený konec herní činnosti do konce sezóny. Diagnóza zněla jasně a znamenala pro něj konečnou v baseballu na pozici catchera. Nyní je Alex v rehabilitačním módu a každý den na sobě pracuje, aby byl schopný aspoň házet. S odpalováním začíná po vánočních svátcích.

Každý cizinec a zejména Američani, kteří vyrůstali s baseballem od mala a prošli si středoškolským systémem, měli kolem sebe spolužáky a kamarády draftované do profesionálních soutěží, mají pro český baseball obrovský potenciál nejen jako hráči, ale zejména jako trenéři. Alex dostal po sezóně nabídku od vedení klubu na práci na plný úvazek a okamžitě v dané situaci souhlasil. Déle, než měsíc je tedy naším kolegou a věříme, že ho práce v organizaci Draků bude naplňovat. Zatím část dne tráví v kanceláři na MBS, odpoledne se však stává plnohodnotným trenérem a asistuje u všech kategorií s prioritou pro „dvacet jedničku“, u které bude v roce 2018 působit na pozici hlavního trenéra. Tento pátek dokonce povede první hodinu angličtiny devítiletých, kterou bychom rádi nabídli i ostatním hráčům v dalších věkových kategoriích.

Vítej Alexi.

 

Za Draky Brno

Jan Felkl