>

Sezóna již v plném proudu

, 09.04. 2019 Aktuality

Máme za sebou první dva hrací víkendy a v dalších řádcích se dočtete, které kategorie už se na hřišti představily a jak jim to šlo.

A tým – Celek posílen bývalým MLB hráčem Peterem Moylanem a jedním z nejlepších pálkařů australské ABL Zachem Wilsonem vstoupil do sezóny dle očekávání, a to šesti výhrami v řadě za sebou. Narazil zatím pouze na Techniku, která nevyhrála ani jednou a zpomalil Tempo, které si první víkend dvě výhry připsalo. Tým se pyšní nejvyšším týmovým BA (0,358 – na druhém místě je Arrows s 0,324) a druhým nejnižším ERA (2,28 – lepší jsou jen Hroši Brno s 2,25. Komínští ale obdrželi 22 doběhů oproti našim 14, což je také nejméně v lize). Naopak náš tým skóroval 58-krát. Zajímavé bude sledovat vývoj týmové statistiky v počtu HR. Letos jsme s hodnotou sedm na první místě před Arrows s pěti. Joyce je však zpět a hned v prvním víkendu poslal za plot dva míče. Kde jinde než na domácí půdě. Loni ostravští nastříleli 60 HR proti našim 17. Uvidíme. Tento víkend čeká A tým třízápasová série s Blanskem – čtvrtek, pátek v Blansku a v sobotu od 14 hodin. Startovat bude Peter Moylan, který se po zápase vrací na měsíc do USA.

B tým – Novinka letošního roku. Tým složený z mladých juniorů, ale hlavně z vysloužilých hráčů, kteří nemají na extraligu, ale chtějí si jednou do týdne zahrát. První zápas odehrají v pondělí 15.4. na MBS od 19:30.

C tým – Tuto skvadru reprezentují legendy a veteráni dračího baseballu. Minulý rok se probojovali do finále MČR veteránů, v kterém padli proti rivalovi, Technice Brno. První zápas: 21.dubna na MBS od 12 hodin.

U21 – Juniorka se poprvé představila na hřišti v neděli proti Třebíči Nucelars. Tým pod vedením Pavla Chadima si přispal jednu výhru 9:8 a jednu prohru 2:9. V prvním zápase tým vedl k vítěznému konci Viktor Večerka na kopci po celé čtyři směny a Zdeněk Chvátal se třemi hity na pálce. V druhém zápase si tým připsal pouze čtyři hity, z toho autor dvou byl Tomáš Chadim. Další zápas: 14.dubna od 13 hodin na MBS proti Technice Brno

U18 – Mladší juniorka se poprvé přestavila ve čtvrtek na hřišti Hrochů, kdy si přispala výhru 15:7. Důležitými aktéry byli Tomáš Hrbek na kopci a Lukáš Malý na pálce. V druhém zápase o víkendu přijela Třebíč na MBS a vyprášila klukům kožich. Skóre 16:8 ve prospěch soupeře hovoří jasně. Další zápas kluci hrají v sobotu 13.4. od 18 hodin na MBS proti Hrochům.

U15 – Tým pouze se třemi hráči ročníku 2004 a doplněn o 11 hráčů ročníku 2005 hned v prvním dvoj utkání přišel o Fildu Osobu, který si zlomil ruku a bude jeden měsíc léčit. I tak má tým zatím čtyři výhry a žádnou prohru. O víkendu porazil dvakrát Třebíč Nuclears. Tento víkend odjíždí poměřit síly s nejlepšími týmy do Prahy na turnaj na Eagles, kde si zahraje kromě Orlíků, s Tempem, Arrows a Hrochy.

Malé hřiště také ožilo a odehráli se první utkání. Pilně se trénuje na Supercup a Firstcup a v pátek proběhl nábor nováčků.