1. Draci Brno >
  2. U6

Ani mrazivé počasí Drakům nepřekazilo další úspěšný víkend

, 15.04. 2019 Aktuality

   Dračí A-tým začal sérii proti Olympii Blansko trochu netradičně už ve čtvrtek.  Na kopci se za Draky představila stará dobrá jistota Petr Minařík. Za Blansko začínal na kopci Štěpán Havlíček, který má zkušenosti z organizace Tampa Bay Rays a to se také ukázalo. Štěpán nepustil Dračí pálkaře k žádnému odpalu celých pět směn.  Naopak pálkařům Olympie se podařilo skórovat hned v první směně a to dokonce třikrát. Draci odpověděli až v šesté směně dvěma body a další tři body přidali v osmé směně. Za zmínku stojí výkon Martina Schneidera, který vystřídal na kopci Petra Minaříka a za čtyři směny nepovolil pálkařům Blanska ani jeden odpal a připsal si hned pět strikeoutů. Draci tedy v mrazivém počasí zvítězili 5:3.

   Další utkání se odehrálo v pátek opět v Blasku. Zápas byl spojený s akcí „Army day,“ která se Blansku velmi povedla. Na kopci za Blansko začínal Jakub Kostka, který v letošní sezóně podává velmi slušné výkony. Za Draky se představila mladá naděje Ondřej Furko. Mrazivé počasí a dobře házející Jakub Kostka Drakům nesvědčili. Všechno se ovšem změnilo v poslední části zápasu, když se Dračí pálka probudila a Draci otočili zápas. Za zmínku stojí debut Saymona Drápeli, který vystřídal na kečrovi Jana Vašourka. Draci nakonec zvítězili vysoko 16:6.

   Poslední ze série zápasů se odehrál v sobotu na MBS. Za draky začal na kopci Peter Moylan, na druhé straně za Blansko David Farkaš. Pálkaři Olympie se proti bývalému major leaguerovi prosadili hned v první směně, když Yuta Oshiro odpálil double a po sléze skóroval po odpalu Dondreie Hubbarda. To bylo ovšem z Blanenské ofenzívi všechno. Naopak Drakům se pálkařsky dařilo. Připsali si hned třináct odpalů a skórovali devětkrát. Třema hity se blýskli Ondřej Furko a Petr Čech. Draci zvítězili 9:1.

   Draci U21 se utkali v neděli s odvěkým rivalem Technikou a připsali si dvě vysoké výhry. V prvním zápase se na nadhazovacím kopci představil Vašek Tauš, který držel pálkaře Techniky zkrátka. Na pálce se dařilo Lukáši Hudečkovi, který se blýskl třemi hity a třemi RBI. Draci zvítězili 11:1.

   V druhém zápase opět dominoval na kopci domácí nadhazovač Viktor Večerka, který soupeřům nadělil úctyhodných 11 strikeoutů. Tahounem, dračí ofenzívy byl v tomto duelu Ríša Schmied. Draci opět zvítězili vysoko 13:2.

   Dračí U18 se v sobutu utkali s Hrochy na MBS. Za domácí se na kopci představil David Mergans, kterého potom vystřídal Ondřej Chlubna. Za hrochy nadhazoval Raymond Whitehead.  Po vyrovnaném utkání se podařilo Drakům zvítězit 5:3.

   Kategorie U11, pod taktovkou Martina Kotačky, přivítala v Brně Ježky z Jihlavy. Ve dvou zápasech si s Ježky poradili vysoko 13:5 a ve druhém zápase dokonce 22:0.