>

Draci Brno - Arrows Ostrava 3:2

24. 9. 2017, 14 hodin, MBS
12345678910 R H E
Arrows Ostrava 0000001001 2 71
Draci Brno 0001000002 3 60

Také druhý finálový zápas nabídl neuvěřitelné drama až do samotného konce. Ten zvládli opět lépe Draci a chybí jim jedna výhra k obhajobě titulu.

Oba týmy tentokrát poslali na kopec své zahraniční posily. Na hostujícím kopci se opět představil Joseph Goodman. Domácí dali přednost Wesley Roemerovi. Oba hráči potvrdili své kvality a na první doběh jsme si museli počkat až do čtvrté směny. V ní otevřeli skóre domácí, když Petr Čech svým odpalem stáhl pro bod Jakuba Hajtmara.Ostrava dokázala najít recept na Wesleyho Roemera až v sedmé směně, když vyrovnali na 1:1. V dohrávce měli velkou příležitost přidat bod také Draci, ale obrana Ostravy předvedla dobré čtení hry a pokus o dvojitou krádež mety skončil autem na domácí metě.

I proto se utkání dostalo až do nastavené směny. Draci v ní provedli změnu na kopci, když Roemera nahradil Martin Schneider. Domácí obrana si nejdříve poradila s ulívkou Ramireze. Následně však Ostrava šla do vedení po odpalu Russe, když domácí obrana zahrála nucený aut na druhé metě, ale na první metě nedokázal zachytit míč Joyce. To však bylo ze strany soupeře vše a Draci měli k dispozici dohrávku.

V ní se nejdříve ukázkovou ulívkou prezentoval Tomáš Polanský a Draci tak měli plné mety bez autu. Pak přišla velká chvíle Martina Červinky, který odpalem do levého pole dokázal stáhnout potřebné dva body a spustil euforii domácích hráčů i fanoušků.