>

Draci Brno

Dračí úspěch na turnaji v Sala Baganze  v kategorii U15

draci_treneri, 15.08. 2018 Aktuality

Draci U15 se zúčastnil prestižního mezinárodního turnaje v Italské Sala Baganze. Cílem turnaje byla příprava na MČR, ale také srovnání tohoto dlouhodobě úspěšného týmu se zahraniční špičkou.

Turnaj se zúčastnilo 8 předních italských týmů a čtyři zahraniční týmy – Draci, španělské Villadecans, rakouská reprezentace a akademie Bostonu Red Sox, který měl záštitu nad tímto turnajem. Tyto týmy byly pečlivě vybírány údajně z 30 žadatelů.

V naší 6členné skupině B jsme měli španělského mistra a čtyři italské týmy.

Turnaj jsme začali s italským výběrem z oblasti Piemonte. A hned tento zápas ukázal, že turnaj bude kvalitní zápas končí za stavu 5:2 pro nás.  Další utkání hrajeme s domácím Colechiem a vítězíme 5:0. Díky silnému line-upu a hlavně silnou nadhazovací baterií vítězíme postupně další tři utkání, kdy jakoby Italům dochází šťáva. Je nutné dodat, že turnaj se hrál za úporných veder a navíc většina týmů „bydlela“ v tělocvičně (gumová plachta, pod kterou bylo i ve stínu a v noci 40 stupňů, k tomu hrozný hluk až do pozdních hodin). Tím pádem kluci prakticky nespali, což se projevovalo na únavě všech týmů.

Po základní části nás čekalo semifinále s druhým týmem skupiny A. Těšili jsme se na americký Boston, ale díky vyrovnaným výsledkům ve skupině, se ocitl až na třetím místě za Parmou a Grossetem. Na nás padl nakonec italský mistr Grosseto, což jsme nechtěli a právem.

Na semifinále proti nám nastoupil asi 190 cm vysoký nadhoz s rychlostí nad 130. Za nás hází stejně dobrý Boris Večerka a je to krásné a napínavé utkání.  V polovině zápasu za stavu 1:1, ale soupeř nepochopitelně střídá nadhazovače a nám dává šanci skórovat, Boris nepolevuje a zápas vyhráváme 4:1. Jdeme do finále, čekáme na výsledek druhého semifinále mezi Parmou a Piemontem, kde Parma byla jednoznačným favoritem. Nicméně to se někdy nevyplácí, za vedení 3:0 před poslední směnou parma střídá nadhoz na podstatně slabšího a zápas prohrává v dohrávce 3:4!!!  Jednoznačné podcenění, které mělo i velký význam pro nás – snadný soupeř do finále.

Nicméně dnes bych si přál silnou Parmu, protože výběr z Piemonte (měl úzký kádr) byl již zdecimovaný, bez nadhozu a energie, vstoupil do finále katastroficky a určil ráz finále. Po dvou směnách vedeme 7:0 a soupeř je nedůstojný. Bohužel my začínáme hrát stejně a finále nemá úroveň. Nakonec vyhráváme 15:6. Jsme vítězové, ale s pachutí. Upřímně raději bych těsně prohrál finále a měl spokojený pocit. Takto celý turnaj, který byl kvalitní pro nás, rozhodne přínosnější než pohár a možná i MČR, padl v tu chvíli v mých očích a očích sledujících finále vniveč.

Nicméně historie se neptá a jsme vítězové nejen kategorie U15 ale i absolutní vítězové celého turnaje. Co vidím také pozitivně je, že tento tým ve složení:

Filip, Prudil, Prokop Milan, Králík, Večerka, Vlach, Moštěk, Polgár, Kotačka, Chvátal, Osoba a Prokop Vojtěch – si to užil, ale především uspěl na mezinárodní úrovni a udělal dobré jméno českému a především dračímu baseballu.

Proto děkuji všem klukům za dobrou reprezentaci a Richardovi Králíkovi za pomoc a asistenci.

 

HC    Milan Prokop