>

Draci Brno

Boj o vítěze základní části a slowpitch s rodiči

Kuba ventruba, 16.07. 2020 Aktuality

Minulý víkend jsme se utkali s Hrochy U13 o vítězství v základní části. Tak jak nám nedělali problém věkově bližší Hroši U12, které jsme ve čtvrtek hladce porazili, ročníkově starší tým byl zatím nejsilnějším soupeřem.

V prvním zápase odvedl výbornou práci na kopci Maty Takeda, který do 4. směny udržel skóre 1:1, potom ale přišly chyby v obraně a pár hitů, které nás stály drahocenné doběhy. Andy doházel slušně poslední směnu. Na pálce se dařilo Lukynovi Urbánkovi a Filipovi Jarému, ale ostatní pálili pod své možnosti, což byla hlavní příčina prohry 2:5.

Ve druhém zápase nám utekl zejména začátek, chybělo nasazení. Rozjetí Hroši se pustili do Víti na kopci, střídajícímu Lojzovi také chvíli trvalo, než se situace uklidnila, také jsme během prvních dvou směn udělali 5 chyb v obraně, což byl nemilý rekord za celou ZČ.  Na pálce se nám vůbec nedařilo na dominantní Tinu El Ghannam, která umožnila pouze 2 hity za 4 směny. Bylo třeba kluky řádně vyburcovat a motivovat, abychom vstali z mrtvých a ukázali dračí srdce, což se nám postupně pomalu dařilo na střídajícího nadhazovače. Lojza také v druhé polovině zápasu předvedl dobrý výkon a dále spolu se znovu fungující obranou nepustili Hrochy k ničemu. Světlým bodem byl i HR Lojzy v poslední směně. Škoda, že se nám jinak nedařilo stahovat běžce, takže prohráváme 6:10, ale s pocitem, že jsme schopni se vrátit do hry, zabojovat a zahrát dobrý baseball, včetně dvou double plays.

Po základní části jsme tedy druzí.

Hroši se silným kádrem plným ročníků 2007 budou i v září velkou výzvou. Náš mladý tým s převahou ročníků 2008 bude muset předvést více než 100% výkon a bez chyb, abychom mohli uspět. To jsem věděl, vím a je to challenge!

Jinak jsme ve čtvrtek zakončili předprázdninovou sezonu slowpitchem s rodiči a odehráli kvalitní osmisměnovou přátelskou „bitvu“ – kluci vyhráli 12:8 :-) Následovalo grilování a večerní pohoda na stadecu. Všem díky, bylo to fajn!

Přes prázdniny nás čekají dobrovolné tréninky, v srpnu camp, někteří hráči jsou přihlášení na Euro Baseball Tour do Třebíče, koncem srpna soustředění na MBS a play-off oblasti. Tak se už moc těším.

Všem přeji krásné léto, prázdniny a hlavně se nezranit.

Kuba Ventruba