>

Draci Brno

ČBP U8 Morava – 2019

Radim, 10.09. 2019 Aktuality

ČBP U8 Morava – 2019

Ve dnech 7. - 8. září probíhal na Hvězdě republikový turnaj pro osmileté hráče.

Účastníky byly jen týmy Moravy: pořádající Nuclears, Ježci, Pipas, Arrows a letos silné kvarteto Olympia, Technika, Hroši a Draci.  

My jsme si ještě v pátek zahráli přáteláček s Třebíčí, kterou máme na druhý den i ve skupině a celkem jednoznačně jí porážíme 15:9. 

V tomto i v následujícím zápase s Arrows poměrně dost střídáme a pilujeme posty na další zápasy s myšlenkou na dobré umístění v turnaji. Draci vs. Arrows 20:5.

Další zápas hrajeme s letos výbornou Olympií a v poměrně vyrovnaném zápase vítězíme díky naší obraně 7:4.

Druhý den nás čeká Technika, která je letos mimořádně silná a jde ze druhého místa, když prohrála s Hrochy o jeden bod v prodloužení 7:8.

Do zápasu nastupujeme skvělou pálkou a brzy se ujímáme vedení.

Technika však také skvěle pálí a daří se jí zápas dovézt k prodloužení 6:6.

Technika přidává 1bod, ale nám v dohrávce možná i díky štěstí  zrovna za sebou jdoucích dvou nejrychlejších běžců se  daří body 2. Vítězíme 8:7.

Ve finále nás čeká zápas s letos neporaženými Hrochy. Jsou sice dobří, ale dnes si na ně hodně věříme. Máme natrénováno v prázdninových přípravách právě s nimi a hraje nám do karet i výhoda překvapení.

Po první směně vedeme 1:0, druhá směna dostáváme na dva outy 5bodů, když třetí out byl min 3x na spadnutí, směna nám nevyšla. Hlavně aby nás těch 5 bodů nemrzelo. Zápas je otočen 1:5. Následně se s borcema domlouváme, že v každé směně přidáme Hrochům po jednom či dvou bodech. To se nám daří a otáčíme vývoj hry na 8:5. Zdá se, že jsme na koni. Hroši korigují výsledek na 8:7. Poslední směna: máme rychlé dva outy, vypadá to nadějně. Třetí out byl zase min 2x v rukavici, kde na základě sice drobných, ale v tomto okamžiku důležitých chyb dostáváme dva body. Prohráváme s letos vynikajícím soupeřem 8:9.

Jsme smutní, ale hráli jsme skvěle.

Na konec se dozvídáme, že Olympia porazila Techniku zase extra inningu 9:8

Letos je to v kategorii U8 hodně vyrovnané a rozhodují  drobné chyby a možná i více či méně štěstí.

Děkuji hráčům za skvělé výkony a děkuji všem rodičům za skvělou atmosféru a pomoc při turnaji.

Line Up: Sedlák Kuba, Takeda Kameron, Kroutil Pepa, Nesňal Aaron, Major Max, Svoboda Míša, Bečka Mara, Pokorný Filip, Silva Oggi, Frýbort Tom, Hloušek Maty s Staňka Filas

Trenéři: Major Radim, Kroutil Roman, Major Vincent a pomohl nám i Takeda Maty

 Radim