>

Draci Brno - Arrows Ostrava 3:2

22. 9. 2017, 19 hodin, MBS
123456789 R H E
Arrows Ostrava 010000100 2 101
Draci Brno 000010002 3 91

Všechny prognózy před touto sérii říkaly, že budou k vidění vyrovnané duely. To se potvrdilo hned v prvním zápase. Ostravští na Draky vyrukovali s Borisem Bokajem na kopci a ten byl dlouho nad síly domácích pálkařů. Na domácím kopci dostal přednost Radim Chroust, proti kterému se hosté prosadili ve druhé směně.

Vyrovnání přišlo v páté směně, kdy Adam Hajtmar přinutil k chybě catchera Jakuba Kaplana, jenž přehodil třetí metu. Adam tak doběhl pro první bod domácích. Vyrovnaný stav trval do sedmé směny, kdy zkušený Jakub Malík vyzrál na Petra Minaříka, který na kopci nahradil Radima Chrousta. Po jeho odpalu doběhl pro druhý bod Arrows Jakub Kaplan.

V průběhu osmé směny soupeř stáhl z kopce Borise Bokaje a vyslali do boje rekordmana Josepha Goodmana. Ten však dokázal bezproblémově uzavřít směnu a Draci tak měli pouze jednu směnu na vyrovnání.

Jenže nejdřív přišla nepříjemnost v podání dvou hitů soupeře, který po následující ulejvce měl dva běžce ve skórovací pozici a pouze jeden aut. Pak však přišly velké chvíle Petra Minaříka, který nejdříve vyřadil Tomáše Juněce strikeoutem a následně Aleš Navrátil odpálil míč pouze k Jakubu Hajtmarovi.

Před dohrávkou tak měli domácí baseballisté nůž na krku. Ale opět se ukázala vyspělost a velké zkušenosti Draků s těžkými zápasy. Wesley Roemer totiž otevřel směnu jednometovým odpalem. Následně byl sice Karel Hrušovský strikeout, ale Martin Červinka s Adamem Hajtmarem získali mety zdarma a zaplnili všechny mety. Celé drama vystupňoval Arnošt Dubový, kterého odpal byl zachycen Ramirezem ve vnějším poli. Při dvou autech spadla velká zodpovědnost na Jakub Hajtmara. Ten ukázal nervy ze železa. Odpalem do pravého pole stáhl dva body Draků a zařídil výhru v prvním utkání Czech Series.