1. Draci Brno >
  2. U8: vítězné tažení Chocní

U8: vítězné tažení Chocní

VP, 21.09. 2022 Aktuality

"Po zkušenostech z posledního velkého turnaje, kterým byl červnový FirstCup, kdy nám pár dní před jeho začátkem odpadla díky zranění, nemocem a dalším událostem téměř polovina týmu, odjížděli jsme do Chocně na turnaj ČBP U8 pro jistotu v počtu 13 ti hráčů.

Ještě před začátkem turnaje jsme díky nemoci přišli o jednoho hráče ze základní sestavy a nutno říci, že naše sestava nepodléhala žádnému výběru, neboť v kategorii U8 máme v současné době pouze devět osmi letých hráčů, dále dva hráče kategorie U7, kdy jeden z nich hraje teprve pár měsíců. Do již zmiňované třináctky statečných nás doplnili formou hostování 2 hráči z Bučovic, kteří si s námi zahráli již na FirstCupu.

Nalosováni jsme byli do skupiny A, kde nás čekali postupně týmy Olympia Blansko, Ježci Jihlava a Hroši Brno.

Do utkání proti Blansku jsme vstoupili jako domácí, kdy se nám od začátku dařilo v poli i na pálce a téměř každou směnu jsme přidávali body a zápas jsme měli pod kontrolou až do vítězného konce s výsledkem 6:2.

Zápas proti Ježkům byl od začátku v naší režii, kdy se všichni hráči několikrát prostřídali na různých postech, všichni přispěli svými odpaly, byla k vidění nádherná hra, kdy jsme několikrát dokázali zahrát double play a nakonec zvítězili 18:4.

Posledním soupeřem sobotního dne byli Hroši Brno, s kterými jsme dokázali držet krok pouze 1.  a 2.směnu, poté většina našich odpalů končila v jejich rukavicích, hráli téměř neomylně a ukazovali nádherný baseball, v poslední směně se nám podařilo nakonec přece jenom nějaké ty bodíky dát a zápas skončil za stavu 15:5 pro Hrochy. Ve skupině jsme tak skončili na 2.místě.

 Díky omezeným ubytovacím kapacitám v Chocni a velikosti naší výpravy jsem vybrala ubytování v malebném městečku Potštejn, které leží v údolí řeky Divoké Orlice a v kterém se nachází i stejnojmenný hrad.  Právě hrad Potštejn se stal cílem naší výpravy, na kterou jsme se po skončení zápasů společně vydali. Kopec jsme pokořili a vystoupali až na samotné nádvoří hradu.

 V neděli nás čekal semifinálový zápas proti Třebíči, která ovládla skupinu B s celkovým skóre 37:9. Věděli jsme, že nás nečeká nic lehkého, soupeř výborně pálí a ve vnitřním poli moc chyb nedělají. Již u rozcvičování bylo vidět, že ospalé nedělní počasí se podepsalo i na nás a bohužel s tímto jsme vstoupili i do zápasu a nedokázali toto „nastavení“ změnit. Jindy suverénně chycené fly-outy nám padaly na hlavu, nedařilo se nám nic a nikomu.

Čas utíkal neuvěřitelně rychle a ve 24. minutě jsme prohrávali 2:5. Přesto jsem stále věřila, že na ně máme, jen se prostě chytit. Většina dětí měla na krajíčku a já stále opakovala, že se hraje až do konce a do posledního zahraného balónu. Najednou jsme se začali postupně zvedat ze dna, pálit do děr, zahrávat outy, děti se začaly usmívat, věřit si a začaly hrát to, co umí a na co mají. V 5.směně se nám podařilo otočit zápas na 7:6, ale tým Třebíče v dohrávce hned srovnal. Jelikož již vypršel čas, ale hrací skóre bylo nerozhodně, věděli jsme, že nás čeká ještě další náročná směna, takže nebylo kam spěchat. Všechny děti to nakoplo, nervozita opadla, vrátila se radost, v poslední směně jsme navíc dokázali dát 3 body, přičemž jsme měli navíc obsazené všechny 3 mety bez outu, pak ale všechny naše odpaly směřovaly do stejného místa a Třebíč je bez problému zahrála. V dohrávce zápasu jsme dovolili Třebíči už ale pouze 1 bod a zaslouženě vyhráli 10:8!

Ve druhém semifinále porazili Hroši tým Techniky 16:3 a jednoznačně postoupili do finále turnaje.

V zápase o 3.místo se ukázalo, že více sil a štěstí přálo Technice, která nakonec vyhrála 11:9.

Ve finále jsme znovu narazili na tým Hrochů Brno, se kterým jsme svedli boj již v základní skupině. Úvodní los jsem prohrála a nastupovali jsme jako hosté, což se nakonec ukázalo pro nás jako klíčové, protože hned v 1.směně jsme dokázali dát 2 body, Hroši pouze 3, ale vidina minimálního a hratelného rozdílu nás držela stále ve hře, protože zápas se hrál na plných 6 směn bez časového limitu. Ve 2.směně byla vidět krásná obrana obou týmů bez bodu. Ve 3.směně přidali Hroši pouze 1 bod, takže za stavu 2:4 jsme šli do 4.směny, ve které jsme dokázali dát 5 bodů a zápas otočili na 7:4! Dohrávku Hrochů jsme díky naší skvělé obraně udrželi bez bodu. I 5.směna se nesla v duchu nádherné obrany na obou stranách, kdy žádný tým nepovolil ani jeden bod. V poslední 6.směně jsme již žádné body nepřidali, Hrochům se podařilo dát bod, ale potom už jsme je k ničemu nepustili, zahráli 3 outy a mohli slavit nečekaný titul!!!

 

Nejlepším pálkařem turnaje (Best Hitter) byl vyhlášen Miky Baroš (Hroši Brno)

Nejužitečnějším hráčem turnaje (MVP) byl vyhlášen Dominik Okáč (Draci Brno)

Poděkování patří všem hráčům (Adam Zimmermann, Lukáš Kuruc, Jan Semančo, Matěj Kvarda, Jan Ješeta, Dominik Okáč, Rowan Collier, Lukáš Svacha, Hugo Kukusík, Jakub Vévoda, Antonín Urban, Josef Urban), rodičům, rodinným příslušníkům, a hlavně asistentům Pavlu Kvardovi a Mirovi Kurucovi. Věřím, že jsme si to všichni společně užili.

Odehráli jsme nádherný turnaj.

Bylo to super, a i když téměř nikdo nevěřil, že bychom byli schopni porazit týmy Třebíče a Hrochů, já ano a přesně takhle jsem si to představovala!!!

Díky všem" Martina Okáčová

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Starší články