>

Igor Kratochvíl: Koupili jsme Srbskou

VP, 13.04. 2022 Aktuality

Přes jaké hřiště se Draci Brno dostali na současný stadion? Na to, kde všude hráli brněnští Draci a přes jaké hrací plochy vedla jejich cesta až k nynějšímu hřišti v Brně Komárově jsme se zeptali prezidenta klubu Igora Kratochvíla.

Igore, jak to vlastně bylo na počátcích existence klubu? Kde se hrávalo a jak se to dále vyvíjelo?
„Na úplných začátcích jsme hrávali převážně softball. Částečně jsme trénovali na bývalé Technice, kde byla skládka zeminy, která se upravila na softballový a později baseballový plac. Hráli jsme v Bystrci na nyní fotbalovém stadionu Dosta Bystrc-Kníničky. Později za dob Ota Holce náš klub strávil nějakou dobu v Juliánově, kde jsme na menší ploše trénovali ještě společně s atlety. Další tréninkové hřiště jsme chtěli udělat na fotbalovém hřišti Moravské Slávie, kde jsme také nějakou dobu hrávali. Ještě bylo hřiště na Vinohradech směrem na Klajdovku, které bylo později pronajímáno Tomáši Ovesnému z Hrochů Brno.
     Přes tyto plochy jsme se dostali až do Zamilovaného hájku, kde to s výstavbou hřiště bylo dost komplikované, ale nakonec se povedlo. Zde jsem zažil svá nejlepší baseballová léta, kdy Draci začali získávat jeden titul za druhým. V roce 1995 jsme do klubu angažovali hráče s číslem 34 Geoffa Samuelse, kterého jsem zde chtěl udržet za každou cenu (nakonec vydržel 7 let, což je nejdéle ze všech zahraničních posil) a proto Draci chtěli začít stavět větší stadion baseballových rozměrů. Z toho důvodu jsme přes leasingovou společnost koupili stadion na Srbské. Ten se však nakonec vrátil městu, aby měla fotbalová Zbrojovka kde hrát.
     Poté jsme 7 let hledali vhodný pozemek, kde bychom mohli postavit hřiště podle evropských standardů. Nakonec jsme prostor našli v Brně Komárově na ploše, kde měla firma Zeleň města Brna skleníky. Ta však po revoluci skončila a výsledkem je současné hřiště.“ 

Starší články