>

Draci U8 vítězem turnaje OPEN Český baseballový pohár U8 divize Morava

Michal Matonoha, 15.09. 2020 Aktuality

Dračí baseballisté kategorie U8 se zúčastnili o víkendu 5. a 6. září 2020 turnaje OPEN Český baseballový pohár U8 divize Morava.

Turnaje se zúčastnilo celkem devět týmu z Moravy: Draci Brno, Pipas Brno, Technika Brno, Hroch Brno, Arrows Ostrava, Olympie Blansko, Třebíč Nuclears, HIT Opava a Ježci Jihlava.

 

V sobotu dopoledne byl turnaj zahájen zápasy ve skupinách. Turnaj byl rozdělen do dvou skupin, přičemž Drakům byla přidělena skupina B. Tato skupina se skládala celkem ze 4. týmů a soupeři Draků se tak staly Ježci Jihlava, Třebíč Nuclears a Arrows Ostrava.

 

Prvním soupeřem ve skupině se pro Draky stal tým Ježci Jihlava. V první a druhé směně zápasu dokázali Draci udělat celkem 10. doběhů, což nám přineslo klid do zápasu, což trenérům dovolilo tým různě prostřídat. Po zbytek zápasu hráli Draci svou hru až ke konečnému výsledku 12:2 pro naše „osmičky“.

 

Ihned po prvním zápase nás čekal nejtěžší zápas skupiny B. Třebíč Nuclears od začátku zápasu ukázal, že patří k turnajovým TOP3 a bezesporu umí hrát baseball na špičkové úrovni v kategorii. Jeho dobrá hra v poli i na pálce držela Draky celý zápas pod tlakem a byli jsme to my, kteří museli celý zápas dohánět prozatímně lepší výsledek Nuclears. 

Začátek zápasu se vůbec nevyvíjel podle našich představ. V dohrávce druhé směny jsme již prohrávali 0:5 a byli jsme nuceni změnit naši dosavadní hru.  Ve třetí směně zápasu se Drakům konečně podařilo prosadit na pálce, avšak Nuclears odpověděl stejným počtem doběhů a po dohrávce třetí směny jsme stále prohrávali 4:9. Zlom zápasu se odehrál ve čtvrté a pátě směně. Po dohrávce čtvrté směny byl výsledek stale v neprosěch Draků 9:11. Byla před námi poslední směna zápasu a věděli jsme, že pokud chceme tento zápas vyhrát, musíme udělat maximální počet doběhů v jedné směně a v obraně zahrát bezchybnou hru. I za podpory našich skvělých fanoušku se nám podařilo dostat soupeře pod tlak. Skvělou pálkou a agresivním během po metách se Drakům podařilo poprvé v zápase obrátit výsledek. V dohrávce zápasu jsme museli udržet skutečně malý náskok před soupeřem. Týmu Nuclears ještě odpověděl několika skvělými odpaly, ale na bezchybnou hru dračích osmiček to již nestačilo. Draci Brno udrželi v dohrávce zápasu svůj náskok 14:12 a základ pro první místo ve skupině byl tak vytvořen.

 

Poslední zápas skupiny i celého dne byl zápas s Olympii Blansko. V tomto zápase jsme od začátku byli týmem, který udával tempo hry a výsledek zápasu 24:1 hovoří za vše. Třetí výhra ve skupině tak Drakům zajistila první místo ve skupině B a slabšího soupeře pro semifinále.

Strategický cíl prvního hracího dne turnaje byl splněn a realizační tým tak mohl začít spřádat plány na neděli.

 

V neděli jsme se probudili do deštivého rána. Dlouho to vypadalo, že deštivé počasí nedovolí celý turnaj dohrát do konce. V 10 hodin dopoledne se počasí umoudřilo a organizátoři za výpomocí Draků a Hrochů (pro další týmý k zamyšlení) upravili hřiště tak, že bylo možně turnaj dohrát.

 

Semifinálový zápas jsme sehráli s tabulkově druhým týmem skupiny A domácím týmem Arrows Ostrava. Věděli jsme, že již nesmíme dopustit průběh zápasu, tak jak tomu bylo s Třebíčem Nuclears. V průběhu celého zápasu si každý dračí hráč plnil své povinnosti a díky tomu jsme semifinálový zápas vyhráli 20:4.  Tímto výsledkem jsme se stali prvním postupujícím týmem do finále turnaje.

 

Našim finálový soupeřem se stal tým Hrochů Brno. Tento tým známe velice dobře z dřívějších vzájemných zápasů a věděli jsme, že tento tým vedený zkušenými harcovníky, nám nedovolí žádně chyby a musíme podat nadstandardní výkon, pokud chceme vyhrát.

Nutno zmínit, že celý zápas byl profesionálním způsobem komentovaný a organizátorům za to patří velký dík.

Na pálce i v poli jsme hráli hru, kterou jsme celý rok intenzivně trénovali. Jednotlivé směny byly velice vyrovnané, skóre se přelévalo ze strany na stranu a po dohrávce čtvrté směny bylo skóre 8:7 pro Draky. V páté směně se našim osmičkám podařilo dvakrát doběhnout domů, avšak Hroši Brno zatlačili na své pálce a podařilo se jim zahrát maximální počet pěti doběhů v jedné směně a dostávají se do vedení v zápase. Již podruhé v tomto turnaji jsme byli v situaci, kdy jsme v začátku poslední směny zápasu museli obracet nepříznivý výsledek.

Pod obrovským tlakem a s touhou po vítězství se našim kluků podařilo udělat několik dobrých odpalů, díky kterým Draci zvrátili výsledek zápasu na svoji stranu. V dohrávce zápasu Draci skvělou hrou v poli – 1. out chytá spojka ze vzduchu, 2. out groundball osa spojka – první meta, 3. out ground ball osa třetí meta – druhá meta a tímto náš nepatrný náskok dokázali kluci udržet a konečným výsledkem zápasu 13:12 se naše Dračí osmičky staly vítězi celého turnaje OPEN Český baseballový pohár U8 divize Morava pro rok 2020.

Kluci předvedli neskutečný boj až do posledního míče, rodiče se křísili navzájem, trenéři byli a stále jsou zralí na bypass (special thanks to Kabát – Brousíme nože, meče…J).

 

Velké poděkování patři našim skvělým fanouškům ze strany rodičů a rodinných příslušníků, kteří nás po celou dobu turnaje podporovali a fandili nám. Finálovou atmosféru přejeme zažít všem, kteří nebyli přítomni. Děkujeme organizátorům turnaje za skvěle připravený turnaj a všem soupeřům za jejich výkony.

 

Hráči DRACI BRNO U8: 

Kulkarny Alex (3B), Wiedner Eduard (SS), Švehla Marek (2B), Matonoha Sebastian (RF), Bartoň Filip (1B), Kokorský Štěpán (P), Struhař Marek (RF), Šipka Jakub (LF), Borčický Šimon (OF), Kuruc Tomáš (C), Okáč Dominik (P, OF), Chmela Vladimír (C), Hrubý Tomáš (CF).

 

Realizační tým DRACI BRNO U8:

Kalábek Martin (HC), Fabián Filip (AC), Matonoha Michal (AC), Wiednerová Veronika (kondiční trenér/zápis), Bartoň David (bench manager), Švehla Josef (technický vedoucí), Hrubý Michal (AC).

Starší články