>

JMO CUP

Radim Major, 29.06. 2020 Aktuality

 

Minulý víkend Draci U9 odehráli v Blansku turnaj JMO CUP, na kterém se sešly všechny týmy JM. Týmy byly rozděleny do tří skupin.

V naší skupině se jako favorité rozehráváme nejprve s Ježky, kteří hrají moc dobrou hru a předvádí i disciplínu mimo hřiště. Vítězíme 9:3. Pauzírujeme a následně se setkáváme s Nuclears. Porážíme je sice 16:7, ale borci dostávají instrukce, že rozhodně umí předvést i lepší výkony a že by tato hra na lepšího soupeře nestačila.

Ze základní skupiny vstupujeme mezi letos elitní týmy Techniky a Olympie.

Zápas s Technikou. Začnu výsledkem. Prohráli jsme 0:3. Přesto to byl zatím nejhezčí zápas, co kluky trénuju. Do 4 inn stav 0:0. Pak i přes naši fakt skvělou obranu trocha štěstí soupeře, který skóruje třemi body a rázem již přes všechnu snahu nedokážeme odpovědět. Tento zápas by si zasloužil být reklamním spotem na přilákání nových hráčů do všech klubů.

Druhý zápas s těžkým soupeřem Olympií mírně upravujeme Line up a předem informujeme kluky, že i přes prohru s Technikou máme pořád šanci na finálový zápas. Jen musíme Olympii porazit. Daří se, zase začnu výsledkem 6:2. Kluci v tom obrovském vedru makali a dobře hrající Olympii nic moc nedovolili. Zápas, který se nesl v nejvíce kamarádském duchu, nás momentálně posouvá na min. boj o třetí místo.

Máme pauzu a čekáme jak dopadne zápas Technika vs. Olympia. Pomalu si domlouváme s našim zřejmě soupeřem Pipasem nástup na hřiště a čekáme na výsledek. Technika by musela prohrát a ještě dostat od Olympie 6 bodů. Nabíráme síly ve stínu u chlazených melounů, nápojů..., které zajišťují naši skvělí rodiče a už ani nedoufáme. Olympia vyhrála 6:5.

Jdeme do finále.

Kluci najednou zjišťují jak důležitá je obrana a počet obdržených bodů.

Ve finálovém zápase nás čeká zase soupeř, který v nás budí obrovský respekt, tým Hrochů. Nicméně před dvěma týdny jsme zlomili dvouletou kletbu a jsme mentálně na koni.

Borcům jsme naordinovali před zápasem poslední rady a co možná nejvíc slovního speedcoctajlu.

Nejprve losujeme – jsme domácí „super“.

V první směně nás Hroši mírně zaskočili, vedou 2:0. Borci dostávají instrukce, "nic se neděje" a že nám v dalších směnách stačí vždy 2 body a pak vyhrajeme. Řekl bych, že postupnými krůčky vše plní. Zápas začíná nabírat na nervozitě na obou stranách. Je strašné vedro, ale borci bojují „hodilo by se říct jako lvi“ to by však dnes nestačilo „bojují jako DRACI“.

V páté směně vedeme 7:6 a mnozí si mysleli, že je zápas u konce. Ne ne, ještě jedna směna. Dostáváme bod, stav je 7:7. Před dohrávkou je krátká rozprava s hráči, na kterých je vidět všude pot, antuka a touha po vítězství. A daří se to. Hodně jsme teď mimo jiné trénovali fyzičku a běh. Úročíme to a dobíháme si při jednom outu pro vytoužený bod.

Vítězíme 8:7. Utkání bylo v jednom okamžiku mírně vyhrocené sporným callem, ale takový je sport a baseball.

Jsme momentálně nejlepším týmem dne.

Klukům gratuluji. Zasloužili si to jak s....a.

Chtěl bych jmenovitě poděkovat skvělým nadhazovačům Makovi a Matymu, kteří mně společně s Johnem a Luďkem pomáhali i jako asistenti. Díky Andrei, Renatě, Luďkovi za zajištění cateringu. Díky i Vinymu, který s námi nebyl, ale celou dobu se podílí na přípravě borců. Díky vlajkonoši Šmakovi, Arnymu za veškerou pomoc ze strany Draků. Děkuji samozřejmě i všem, kteří jste byli s námi, neboť podpora je vždy nejdůležitější. Rád bych ještě vyzdvihl skvělý výkon Edy Wiednera r. 2013, který nám moc pomohl.

Ještě jednou gratulace a pochvala pro borce, že vše v této výhni zvládli.

Line up: Jakub Sedlák, Filip Staňka, Cameron Takeda, Max Major, Aaron Nesňal, Michal Svoboda, Tomáš Frýbort, Eduard Wiedner, Marek Bečka, Filip Pokorný. Pořadí v Turnaji: Draci, Hroši, Technika, Pipas, Olympia, Ježci, Hroch, Nuclears, Bulls

Radim

 

 

 

Starší články