>

#SafeAtHome - Jak trénovat doma?

, 28.03. 2020 Aktuality

 

    Rozvíjejte baseballové dovednosti a udržujte kondici v bezpečí z Vašich domovů! To je hlavní myšlenkou projektu ČBA #SafeAtHome,u jehož zrodu jsme byli. Většina sportovišť jsou sice uzavřené, ale to neznamená, že se nedá trénovat a dokonce se i zlepšovat. To vše jde dělat z bezpečí domu, bytu, či zahrady, podle Vašich možností. 

    Draci tento projekt od začátku podporují a přispívají instruktážními videi z produkce Arnošta Nesňala.

     Následující dvě videa jsou zaměřena na práci s rukavicí. V prvním videu nazvaném HD 01 Glove work jsou ukázány základní drilly s rukavicí, které může dělat hráč doma. Potřebuje pouze rukavici a míč, který se dobře odráží. Každý polař musí umět správně pracovat s rukavicí a mít v ní "cit." Cviky ukázané v prvím videu slouží právě k rozvinutí toho "citu." Na to navazuje druhé video HD 03 short hop drills, které je o něco náročnější a jsou v něm ukázány a popsány drilly na zlepšení chytání míčů po zemi.  

 

    V dalším videu HD 02 On base jsou pospány a ukázány drilly na zlepšení techniky chytání a tečování na metách. Zdánlivě lehký úkon, který ovšem často končí vypadnutím míče, či nešlápnutou metou. Chytání a tečování na metách jsou základními a velmi důležitými baseballovými úkony. 

    Na své si přijdou i zadopolaři. Chytání Fly ballu je možné simulovat pomocí odrazu od zdi. Všichni polaři musí umět umět chytit míč vzduchem a v následujícím videu HD 05 Fly balls jsou ukázané drilly jak se dá trénovat technika, obratnost a koordinace doma, či na dvorku. Nejhezčí polařské zákroky jsou většinou ve skoku, takzvané rybičky. I to se dá trénovat doma a návod naleznete ve videu HD 04 Dives. 

 

    Bydlíte v bytě, nebo máte omezený prostor na trénink, není problém! Ve videíích HD 06 Inside shorthops a HD 07 Inside on base jsou popsány a uvedeny drilly na zlepšení chytání míčů po zemi a chytání na metách. 

 

    Doma se dá trénovat i odpalování. Žádná plastová či pěnová pálka, žádné poloviční švihy, prostě švih naplno. Pálkařská klec je lepší, ale MAGIC AAA HITTING TOOL si můžeš vzít doslova kamkoliv a kdykoliv a zatrénovat si lépe něž ze stativu. Dej si toss a míč ti „nikdy“ neuteče. Budeš mít vždy u sebe nekompromisního, ale férového trenéra. To vše naleznete ve videu Home hitting drills. V druhém videu s názvem Home hitting drills instructions najdete návod jak na správný švih. Vysvětlení, kam si dát míč, kudy vést barel a ukázky švihů Martina Schneidera, Přemka Chrousta, ale také hráčů jako Buster Possey, Kevin Youkulis, Javier Baez, Aaron Judge, Cristian Yelich a Mike Trout.

 

   Švihání na sucho je nuda! Kup si zahradní plachtu, vyrob SOXball a jdi do toho bušit, a to téměř kdekoliv. Arnoš Nesňal v následujícím videu ukazuje 9 drilů rozcvičky a 10 variací tossových cvičení. Není potřeba znalost mechaniky, stačí jen poslouchat. Pokud vaše dítě stihne říci 2 slova než odpálí, bude na dobré cestě, co se týče časování a rytmu. Zkušenější trenér, pak už mechaniku upraví. První kouzelné slovo BALL – řekne ho v okamžiku, když jde ruka s míčem dopředu, mechanicky se hráč natáhne a aktivuje. (BALL bez pohybu je k ničemu). Druhé kouzelné slovo je HIT, je to pokyn k odpalu a zazní před kontaktem. Až to vaše dítě zvládne uvidíte ZÁZRAK – bude VČAS! Všechny drily lze dělat i bez BALL HIT doplňku. Všechny drily jdou dělat s normálním míčem do sítě (mimo UFO).

    Při trénování doma se nesmí zapomenout ani na kondici! Jak ale spojit trénink kondice se zábavou a rozvíjením baseballových dovedností? Návod najdete ve videu HD 08 Cardio glove. Další zajímavou alternativou domácího tréninku je ve videu Hra s mickem. Je to hra, která rozvíjí obratnost, pohyblivost, ale i smysl pro tempo a překonání strachu. 

 

    Chseš si vykoušet trénink pod taktovkou Arnošta Nesňala? Tak sleduj video 30 min home fielding practice.

    Jsi hráč nebo trenér, který vždy hledá cestu pro vlastní zlepšení? Máš pocit, že ti ve tvém výkonu něco chybí. Sportovní psychologie může být odpovědí. Pokud si myslíš, že baseball je jen o svalech, že jen 1000 dalších švihů, nebo nadhozů tě dostane dál, tak si toto video ani nepouštěj. Úvod do zjednodušené sportovní psychologie. Proč se někdo hraje pod tlakem lépe a jiný se hroutí. Jak funguje tvůj mozek. Začneme spolu zdolávat HORU EXCELENCE – ÚSPĚCHU. Začni právě teď! 

 

     Nejlepší hráče baseballu rozděluje od těch průměrných to, jak efektivně se zvládnou hýbat. Videa o rozvoji pohybových dovedností si připravil kondiční trenér Draků Ríša Adamík. 

 

 

   Ríša Adamík, kondiční trenér našeho A-týmu, pro Vás připřavil videa jak doma cvičit! V prvním videu se zaměřuje především na ramena a tricepsy, ve druhém videu potom na spodní část těla, čili nohy. 

 

 

 

 

Starší články