>

Ondra Furko v týmu World select

Martin Kalábek, 30.10. 2019 Aktuality

Ahoj Ondro, Kde se právě nacházíš?

Čau Martine, právě se nacházím doma v teple. Ale před pár týdny jsem se vrátil ze Spojených států z Arizony. Kde jsem byl s týmem MLB World select reprezentovat Českou republiku.

Jak se hráč dostane do takového výběru?

Tento rok byl hlavím trenérem Zach Graefser, který si vybírá hráče do týmu. Ale není to tak, že by všechno rozhodování stálo na něm. Často si skauti říkají o to koho by chtěli vidět hrát. Nebo se ptá klubových trenérů na názor. Hráči se ale před skauty můžou ukázat na jakémkoliv mezinárodním turnaji včetně akademických nebo různých soustředěních po Evropě.

Jak probíhá tvůj den?

No naštěstí Zach rozumněl úkolu tohoto výjezdu a to bylo úkazat nás v nejlepším světlě. Takže žádné kondiční nebo tréninky navíc nebyly, jen pro hráče co vyloženě chtěli na nečem pracovat. Můj den vypadal asi takto. Ráno bylo bez budíčku ( až na dny kdy se jelo hrát někam dál, ale většinu zápasů jsme hráli v okolí hotelu) a na zápas se odjíždělo okolo 2-3, kde jsme hráli proti různým školám nebo výběrům jako jsme byli my. Po zápase pak následovala večeře a kvalitní spánek.

Jak se ti dařílo a jaké máš plány na zimu?

Dařilo se mi výborně, házel jsem ve dvou zápas jako starter. Což mi vyhovovalo, protože v této pozici se cítím dobře. Zimu mám už rozplánovanou, takže teď ten plán ještě dodržet. Chuť vyhrávat je ale tak velká, že to půjde snadno. Je potřeba posadit draky zpátky tam kam patří a to bez dřiny a chuti k vítezství nepůjde.

Jaký je tvůj nejlepší zážitek z této akce?

Určitě můj první start proti Arizona state, která patří mezi 10 nejlepších škol v celé Americe. Mít možnost házet na škole kde hrál například Barry Bonds je úžasný. Je to opravdu nádherná a obrovská škola.

Starší články