>

Patnáctky se letos svezly na horské dráze

Jan Felkl, 04.10. 2019 Aktuality

Po vydařeném létě, kdy spousta kluků z týmu Draci U15 působila v některém z výběrů LL nebo byla na soustředění nebo turnaji Euro Baseball Tour v Třebíči, jsme na přelomu odcestovali do Prahy na turnaj Back2School. Turnaj byl poznamenán neúčastí těch nejlepších jedinců z ČR, kteří byli na MLB kempu v Regensburgu. Řekl bych, že pro všechny to byla skvělá příprava měsíc před MČR.

Nás v tomto období čekalo semifinále regionálního přeboru, kdy jsme si ve dvou zápasech hodně rozpačitými výkony poradili s Olympií Blansko a postoupili do finále oblasti proti vítězům ČBP – Hrochům Brno. Naopak v této sérii bych rád kluky pochválil, kdy bez očekávání vzali soupeřovi vítr z plachet a ujali se vedení 2:1 na zápasy v sérii hrané na tři vítězství.

Následovalo MČR v Praze na Eagles, kam jsme vyjeli posilněni o čerstvé mistry ČR do 13 let – Vojtu Ventrubu, Jardu Moravce a Jonáše Krejčího. Hned v prvním utkání nás čekal finalista turnaje Back2school – Sabat Praha. Bez jediné známky podcenění, ale možná s lehkým tlakem na zádech jsme vstoupili do utkání na kopci s jedničkou Davidem Chvátalem na kopci. Single, HBP, singl, singl, error, HBP, out a rázem tečeme 0:4. S trenéry jdeme dle plánu a posíláme na kopec dvojku Kubu Winklera. BB, double, BB, singl, triple a tečema 0:10. Co se to dějee?? Tlak soupeře zastavil hrdinným výkonem až Michal Šindelka, který se vyvaroval met zdarma a soupeře nechal pálit a obranu hrát outy. Po 25 minutách v obraně jsme si říkali, že máme před sebou celý zápas a třeba to stáhneme. Filda Osoba pálí tvrdý single a hned po něm posílá Kuba Winkler laser odpal, bohužel první metě přímo do rukavice a je z toho double play. Po této situaci jsem si řekl, že nám možná nebude přáno. Po nevýrazném tlaku zápas končí 2:15 a nám je jasné, že jsme si pěkně zavařili.

Odpoledne to bylo jiný kafe. Pálky se probudily a Kotlářku jsme vcelku pod kontrolou porazili 7:3. Každopádně už nyní dle jednoduché matematiky jsme se dostali k následujícím vyhlídkám. Když Sabat v sobotu porazí Kotlářku, musíme porazit Hrochy o 14 a víc bodů. Když Sabat prohraje s Kotlářkou, stačí nám porazit Hrochy byť jen o jediný bod. Pro uvolnění a odpočinek jsme se vydali večer do kina. Bohužel, ani ten film nebyl nic extra, takže tento pátek si do rámečku rozhodně nedáme.

Ráno v plné polní jdeme proti Hrochům s trojkou Urbošem na kopci. Soupeř nám dává šanci, kdy nestaví to nejsilnější, co má a šetří síly na odpolední semifinále. Je ráno a my zase nepálíme. Svižnější rovné nadhozy Kubů nám nevoní a prohráváme 2:6. Ve skupině vzniká kolečko a my tak končíme na čtvrtém místě ve skupině. To znamená zápas o sedmé místo na turnaji v neděli proti Třebíči Nuclears. Víkend si ale zkazit nenecháme, odpoledne jdeme „za trest“ na Lasergame – týmová chemie pracuje a jeden z hráčů odmítá hrát. V neděli dostávají šanci všichni členové týmu a pak tak vypadá i průběh utkání. Po solidních výkonech Kuby W., Alexe Caua a Davida Chvátiče soupeře držíme na uzdě a možná trošku se štěstím vítězíme 4:3 a obsazujeme tak celkové sedmé místo na MČR do 15 let pro rok 2019.

V Dracích jsem působil přibližně osm let a za tu dobu žádná kategorie nedopadla na vrcholném turnaji takto špatně – otázkou zůstává, zda se máme, za co stydět? Byl to vrchol sezóny a není to nic lichotivého, ale Eagles Praha (vítěz MČR) jsme na ČBP porazili, Hrochy Brno (vicemistr ČR) jsme včera udolali ve finálové sérii regionu Jih 3:1 na zápasy, Sabat Praha (třetí místo na MČR) jsme také porazili na ČBP. Tým, který jsem měl letos čest trénovat dokázal hrát s každým týmem vyrovnané zápasy, ale stejně tak dostat výprask. Na MČR se nám vlastně vůbec nic nepotkalo, jak by mělo, ale přesto jsem za kluky rád, jak se s velkým hřištěm letos popasovali a věřím, že trojice patnáctek je připravena naskočit do osmnáctek a nebude dělat ostudu a čtrnáctky mají před sebou příští rok velké cíle, kdy to všem mohou zúčtovat.

Samotné MČR bylo dobře organizované, nic jiného také na Eagles nečekáme. Mockrát děkujeme. Mrzel mě fakt během ostatních zápasů, že trenéři vyšších věkových skupin měli neustálou potřebu vstupovat do hry místo kluků na hřišti a usměrňovat rozhodčí. Stejně tak mě mrzí, že tento závěrečný turnaj nepřišli aspoň v neděli korigovat rozhodčí s bohatými zkušenostmi z extraligy. Přece jenom se jedná o dospělí baseball bez výjimek. Ale to je spíš takový postřeh a námět k zamyšlení.

Všem hráčů patří velké díky: Jakub Winkler, Tomáš Urbánek, David Chvátal, Šimon Klacl, Vincent Major, Vojta Prokop, Filip Osoba, Alex Cao, Hugo Pejchar, Jakub Čepelák, Vojta Zahradník, Michal Šindelka a Kryštof Chmel. Velké díky také asistentům ve zbroji, Lukáši Janíčkovi a Bobovi Klaclovi. Dík také rodičům za podporu a organizační flexibilitu.

Za Draky U15 zdraví a děkuje

Felkloš

Starší články