>

MČR U11 – jedna prohra = páté místo

Koty, 01.10. 2019 Aktuality

Od pátku do neděle 27 - 29.9.2019 se v Třebíčském areálu odehrálo mistrovství republiky kategorie U11. Tento rok se formát, po třech letech, vrátil do klasického formátu dvě skupiny po čtyřech.

Naše družstvo bylo nasazeno do skupiny s domácí Třebíčí a dvěma pražskými týmy Eagles a Tempem. Nasazení do skupin, bylo podle výsledků z jarního poháru. Prvním našim soupeřem bylo družstvo Tempo Praha. To to utkání bylo, jak se nakonec ukázalo, to nejdůležitější pro celkové umístění. Utkání se nám moc nepovedlo. Vytvořili jsme mnoho chyb v obraně, ale nejdůležitější bylo že se nám nedařilo na pálce. Body jsme daly pouze ve druhé směně a to na dva auty kdy soupeř vyrobil několik errorů. Celkové skóre bylo 7:3 pro Tempo.

No nic, není nic ztraceno, po obědě jdeme na Eagle. S vidinou, že už nemůžeme prohrát, pokud chceme hrát o medaile, nastupujeme na tempo. Utkání nakonec vyhráváme 14:0. Naše pálky se probudily a obrana se nenechala zahanbit a předvedla několik parádních zákroků. Takže pátek končíme s bilancí jedna prohra jedna výhra. Tempo je na tom stejně protože prohrává v dohrávce s Třebíčí 4:3. Scénář na sobotu je jasný vyhrát s Třebíčí o tři a více bodů.

Sobota 12:00 a nastupujeme proti Třebíči a zápas dle předpokladů hodně napínavý. Vedení si po první směně bereme mi sice hubené (1:0), ale pokud přidáme v každé směně bod, bude to stačit. Bohužel ve třetí směně si vybereme slabší chvilku v obraně a dostáváme čtyři doběhy stav 1:4. Ale kluci se nevzdávají, v dohrávce stahujeme na 3:4. Ve čtvrté směně bráníme s nulou, a jdeme do dohrávky, zde dáváme tři body skóre 6:4. Bohužel čas je neúprosný. Sice spěcháme, ale vzhledem k tomu, že máme dohrávku a jsme ve vedení, utkání končí před dohrávkou páté směny. Konečné skóre tedy 6:4 pro Draky. Společně trenérem Třebíče jdeme za technickým komisařem pro verdikt. V naší skupině jsou totiž tři mužstva, které mají dvě výhry a jednou prohrou (tempo poráží Eagls). Já sice jdu, ale už tuším, že to nestačí. Ale ve snu by mě nenapadlo o jak málo. Samozřejmě jeden doběh méně s Tempem nebo jeden navíc s Třebíčí. Ale nám by stačilo, pokud bychom byli v zápase s Tempem domácí a mohli hrát dohrávku ani bychom nemuseli skórovat (kolečko se přepočítává na směny v obraně a útoku). Sami vidíte, že je tam až moc „ALE“ a na to se prostě nehraje. Takový je sport jeden se raduje a druhý, je smutný. A nám nezbývá, než zapomenout a dohrát turnaj důstojně.

V neděli nastupujeme v zápase o páté místo proti Hluboké. Toto utkání vyhráváme 2:13. Celkový výsledek je až krutý pro dobře hrající Hlubokou.

Celkové hodnocení „výsledkové“ nemůže být dobré. A přesto jsem hrdý, na to co se kluci za rok naučil a jaké zápasy dokázali odehrát. Myslím, že je na místě přísloví „co tě nezabije, to tě posílí“. A já věřím, že tento tým ještě neřekl své poslední slovo. Děkuji, kluci!

Na místě je poděkovat všem rodičům, kteří nás doprovázeli na všech zápasech. A dělali skvělou kulisu. Speciální dík patří Lucii, které zařídila skvělé ubytování a stravu jak na Poháru v Trutnově tak v Třebíči, děkuji!

Děkuji samozřejmě mým asistentům Kubovi a Megimu. Děkuji chlapci, fakt mě to s vámi bavilo!

PS: Něco pro statistiky za celý rok jsme odehráli 23 utkání a prohráli pouze třikrát. Rozprostřeli jsme si to pěkně na všechny soutěže. Po jednom utkání jsme prohráli v oblasti, poháru a na MČR.

 

Za team U11

Koty

Starší články