>

U13 – Mistři ČR!

Kuba Ventruba, 24.09. 2019 Aktuality

 

Tento víkend vyvrcholila sezóna U13. MČR se konalo u nás na Dracích a na Hrochovi.

První utkání ve skupině nás čekali Eagles. Do zápasu vstupujeme 3 doběhy. Na kopci startuje Sam Stříbrný. Kromě solohomerunu se mu daří spolu s bezchybnou obranou udržet dvě směny. Na pálce přidáváme další doběhy a vytváříme polštář pro obranu s Aloisem Kočím na kopci. Lojza háže striky, takže se pálí a přestože obdrží 2 HR a šest doběhů, útok vždy přidá na síle. Ta v 5. směně vygraduje v baterii hitů (Lojza Kočí single, Sam Troubil single, Míša Malý triple, Vojta Ventruba triple, Jarda Moravec single, Jonáš Krejčí triple, Viktor Lekeš single) s 9 doběhy, takže vítězíme 19:7.

Druhý zápas nás čekají rivalové z Třebíče. Na kopci začíná dobře Jonáš Krejčí, který dovolí pouze 1 doběh. V útoku začneme hned zkraje dračí smrští (Jonáš Krejčí triple, Vojta Ventruba triple, Jarda Moravec HR, Štěpán Paulík single, Maty Takeda single, Kuba Vyskočil single, Honza Kubelka triple, znovu Vojta Ventruba double), která znamená vedení 9:1 už v první směně. Směnu bez bodu odháže Maty Takeda, pokračuje Aleš Kňákal, který obdrží 4 doběhy ve dvou směnách. Na pálce ještě přidáme několik doběhů a na kopci zavře zápas třemi strikeouty Vojta Ventruba. Vítězíme 13:5.

Sobotní zápas proti Tempu je posledním utkáním ve skupině. Na kopci startuje Kuba Vyskočil, který odhází 4 směny a obdrží 6 doběhů. V průběhu zápasu střídáme téměř na všech pozicích tak, aby si většina kluků zahrála. Ve 4.směně prohráváme 2:6, ale pak přichází big inning se sedmi doběhy. Tempo v 5.směně čtyřikrát skóruje na Míšu Malého, kterého střídá na kopci Ondra Fiala. Před dohrávkou tedy prohráváme 9:10. Míša double, Ondra ground out, Jonáš fly out, Jarda BB a Víťa pálí kuriozní walk-off mezi nohy nadhazovače a vítězíme 11:10 :-)

Do semifinále tak postupujeme z prvního místa a čeká nás pražská Kotlářka. Zápas se od začátku vyvíjí v jednoznačném duchu, dobře házející Štěpán Paulík na kopci s bezchybnou obranou v zádech povolí pouze 3 doběhy ve 4 směnách. Na pálce každou směnu vícekrát bodujeme a zápas ukončí o rozdíl parádním grand slamem Jarda Moravec – vítězíme hladce 18:3 a postupujeme do finále!

Nedělní finále nás čekají tradiční soupeři – Hroši. A tradičně na kopci proti sobě začínají kamarádi z loňské reprezentace a letošní Intermediate – Vojta Ventruba a Lukáš Kalandra. První směnu drží oba bez bodu. Ve druhé směně dobíhají Hroši pro 1. bod. My odpovídáme znamenitě: Ondra Fiala single, Maty takeda single, Jonáš Krejčí HBP a Vojta Ventruba pálí bases-clearing triple, vedeme 3:1 a následně Jarda Moravec singlem stahuje Vojtu a Míša Malý doublem Jardu – vedeme 5:1. Třetí směna na obou stranách bez bodu. Ve čtvrté směně střídání na kopci, za Vojtu nastupuje Jonáš Krejčí, který si také vede skvěle.  Kalandru střídá Hroch Šnajder za stavu 6:2 pro nás. Přivítá ho drsná dračí sprcha – Jonáš solohomerun, Vojta double, Jarda triple, Míša single a situaci jde na kopec hasit Hroch Navrátil. Vedeme 9:2. Poslední útok Hrochů – El Ghannam ground out, Soldán BB, Fiala pálí přímo na Jonáše, ten háže Vojtovi na dva a Vojta na jedna Míšovi – double play a jsme mistřiii – hurááá!!!

Máme obrovskou radost. Kluci odehráli fantastický zápas, turnaj, vlastně celou sezónu. Tak jsem jim to moc přál, určitě si to zasloužili.

Vítězný tým: Maty Takeda, Jonáš Krejčí, Vojta Ventruba, Jarda Moravec, Míša Malý, Štěpán Paulík, Kuba Vyskočil, Aleš Kňákal, Ondra Fiala, Sam Stříbrný, Sam Troubil, Lojza Kočí, Viktor Lekeš, Kryštof Kopr, Matyáš Nový, Honza Kubelka a Víťa Ventruba.

 

Individuální ocenění si z MČR odnesli: Jonáš Krejčí - nejlepší nadhazovač a Vojta Ventruba – MVP.

V pálkařských statistikách jsme měli hned 4 hráče v první desítce MČR: 1. Vojta Ventruba s BA .813, 4. Míša Malý s BA .688, 9. Jarda Moravec s BA .667 a 10. Sam Troubil s BA .571.

V počtech hitů 3 hráči v top 3: Vojta 13 H, Míša 11 H, Jarda 10 H

V RBIs potom 3 hráči v top 5: 1 Jarda 16 RBIs, 2. Vojta 13 RBIs a 3.-5. Míša 10 RBIs

Moc díky Adamovi Jarolímovi a Makovi Takedovi – bylo to s vámi super borci! Arnymu za pomoc na tréninzích. A moc děkuji rodičům za neúnavnou podporu, fandění a bezva atmosféru – díky!!!

Kuba Ventruba

Starší články