>

Finále ČBP mužů vyhráli Draci Brno U21

Evženie Votínská, 04.09. 2019 Aktuality

Finále ČBP mužů vyhráli Draci Brno U21 nad Nuclears Třebíč 9:2. 

Trochu překvapivé finalisty měl letošní ročník ČBP mužů. Nuclears Třebíč odehráli druhý rok v Extralize a obsadili konečné 7.místo, Draci Brno U21 měli tuto soutěž jako doplňkovou ke své Extralize. Oba týmy v sezóně čile spolupracovali v oblasti hostování hráčů, a tak si v dresu Nuclears vyzkoušeli mladíci z Draků nejvyšší soutěž, naopak Lukáš Hlouch hostoval v TOP6 a Wild Card Series v áčku Draků.

Zápas začali na kopci zlatí z ME U23, tedy za domácí Draky Ondřej Furko a za hosty právě Lukáš Hlouch. První slabší chvilku si v dohrávce 3.směny připsal Hlouch - po metách zdarma přišla chyba při ulívce, další nepřesné nadhozy a Draci šli do vedení  3:0. Furko odházel své 4 směny bez bodu, pouze s 1 hitem a 7 SO. Hloucha střídal v další části zápasu Robin Vávra, který udržel čisté konto. Nuclears zabrali na pálce na začátku 6.hry, kdy po odpalu snížili na rozdíl jediného bodu. Rozhodnutí přinesla dohrávka 8.inningu, když střídající Martin Mazura podlehl tlaku brněnských pálkařů, kteří dokázali získat v této směně hned 6 bodů. Soupeř už neměl v posledním inningu proti Radimu Chroustovi dost sil na zvrat, a tak do dračí sbírky přibylo osmnácté pohárové vítězství.

Utkání mělo skvělou atmosféru a také bohatý doprovodný program. Slavnostní nadhoz obstarala Miss Earth z roku 2012 Tereza Fajksová. Diváckou kulisu si pochvaloval i vítězný nadhazovač Ondřej Furko: "Jsme rádi, že přišlo hodně lidí, dost jsme se o to snažili. Zápas byl až do 8.směny vyrovnaný a myslím, že to byl dobrý baseball." 

Před zápasem byl oceněn rozhodčí Tomáš Adamec, pro kterého se jednalo o 500. rozhodované utkání v systému ČBA.

Reportáž ČT Sport

Evženie Votínská

baseball.cz

Starší články