>

Draci U13 vítězové ČBP

Jakub Ventruba, 13.06. 2019 Aktuality

Minulý čtvrtek odpoledne jsme odjeli do Hluboké n.V., kam se večer přihnal vydatný déšť. Potoky vody dokonce zanesly auto přijíždějící do dolíku do vedlejší zahrady (naštěstí ne naše, bydleli jsme předvídavě na kopečku). Měli jsme hrát první zápas už v 9:00, ale hřiště vypadala po noci spíše jako rybník. Takže od 6:30 začalo vysoušení, ještě v 11 hodin bylo hřiště nehratelné, tak jsme všichni přiložili ruku k dílu a mohli tak ve 13:00 začít.

První zápas nás čekala Technika. Na kopci se postupně vystřídala trojice Sam Stříbrný, Koudy Kubelka a Lojza Kočí, kteří udrželi čisté konto. Na pálce jsme byli při chuti, 14 hitů, Vojta Ventruba s Míšou Malým odpálili homerun. Výhra 13:0.

Posunutím všech zápasů jsme se k večernímu utkání dostali až v 19 hodin. O zápas s Kotlářkou se na kopci podělil Štěpán Paulík s Míšou Malým, kteří s perfektní obranou bez chyby udrželi nulu. Opět síla na pálce s baterií 12 hitů. Dva homeruny si připsal Vojta Ventruba, jeden přidal do sbírky Míša Malý. Výhra 20:0 nás řadí na první pozici ve skupině.

V sobotu jsme hráli čtvrtfinále proti Olympii Blansko. Na kopci Štěpán. V první směně dostáváme po dvou doublech první body, ale obrovská síla na pálce opět zdecimovala soupeře. Celkem 21 hitů. V první směně odpálil homerun  Jonáš Krejčí, v poslední směně pak další přidal Vojta. Výhra 18:3 nás posunula do nedělního semifinále. Hurá.

Odpoledne máme volno, hrajeme s klukama minigolf a potom společně s rodiči grilujeme. Večer proběhne battle - páka se Sylvou, kterou porazí až nejsilnější tatík Zdenál :-)))

Nedělní dopoledne nás čekalo semifinále proti Tempu. Pošetřili jsme Sama Stříbrného, který odházel complete game a dostal jen 5 hitů. Na pálce jsme opět tlačili už od začátku a vytvořili si tak náskok už po první směně. Celkem 11 hitů, Míša další HR. Dobrá obrana – výhra o rozdíl 12:2. Paráda, vzhůru do finále.

Ve finále nás čekal již tradiční finálový soupeř – Hroši. Na kopci proti sobě nastoupili pošetřené jedničky  - Hroch Lukáš Kalandra a Drak Vojta Ventruba. Do 4 směny vedli velmi vyrovnaný souboj, oba obdrželi pouze 3 hity, Kalandra rozdal 3 K, Vojta 4 K. Zbytečné 2 errory infieldu nás ale stály 2 doběhy, stav 2:3. V 5.směně přišla další chyba v obraně, double a Vojta musel na pitchcount střídat. Maty BB, RBI single, po něm out. Prohráváme ale 2:6. V dohrávce 5.inn. zatínáme na dva outy dračí drápy – Štěpán single, Míša single, Vojta BB a Jarda Moravec bases-clearing double, rázem 5:6. Přichází 6.směna. Další střídání na kopci – Jonáš zdramatizoval  dvěma BB, přichází ale spásné flyouty. Mobilizujeme všechny síly na pálce a věříme v obrat. Aleš Kňákal double, Ondra 6-3 out, Koudy RBI single, Maty single, Štěpán na metě na error infieldu, Míša flyout. Plné mety, 2 outy. Kalandra stále na kopci. Vojta na pálce a…..grand slam!!!! Obrovská radost :- )))  viz Makovo video na fb. Kalandra jde z kopce, střídá ho Patrik Fiala. Jarda Moravec na pálce, first pitch a homerun! Fantazie, vedeme 11:6 a čeká nás 7.směna. Jonáš na kopci, ground out, BB, bolest ruky. Střídání na kopci, jde Aleš. BB, out, RBI single, BB – plné mety, 2 outy a … strikeout!!! Hurá, vyhráli jsme :-) Obrovská euforie :- )))

Všichni máme velkou radost. Myslím, že si to kluci zasloužili. Celý turnaj hráli výborně. I kluci ze střídačky byli schopni vstoupit na plno do zápasů a odpálit hit či zahrát důležitý out v obraně. A finálová houževnatost a týmovost završila zvrat v krásném finále. Jako dort :-)

Zlatý team: Míša Malý, Jonáš Krejčí, Vojta Ventruba, Jarda Moravec, Štěpán Paulík, Aleš Kňákal, Ondra Fiala, Kuba Vyskočil, Sam Stříbrný, Maty Takeda, Lojza Kočí, Kryštof Kopr, Sam Troubil, Viktor Lekeš a Koudy Kubelka.

Díky všem rodičům za výbornou atmosféru, fandění a pomoc.

Ať žijí Draci a baseballu zdar!

Kuba Ventruba, Adam Jarolím a Mako Takeda

Starší články