>

Další víkend za námi

, 29.04. 2019 Aktuality

V pátek přivítali Draci na svém hřišti Skokany z Olomouce. Úvodní nadhoz hodila novodobá veteránka major Svatava Plasová a v průběhu celého zápasu se o program na Městském baseballovém stadioně starali nejenom hráči, ale také Univerzita obrany a Komunitní centrum pro válečné veterány. Dračí pálka byla nezastavitelná a zápas tak skončil již po 6. směně 15:0.  Martin Schneider měl 4 hity ze 4 startů, z toho 3bodový homerun a celkem 5 stažených bodů. Radim Chroust, který startoval na Kopci za Draky byl nekompromisní.

Druhé utkání série začalo v Olomouci divoce, když oba dva týmy skórovali hned třikrát v první směně.  Jakub Hajtmar: „Zápas se rozhodoval v 6. směně, dlouho to bylo 3:3. Petr Minařík nás udržel v zápase, nedostal žádný bod. Věděli jsme, že až půjde dolů olomoucký nadhazovač, máme větší šanci vyhrát.“ Konečný výsledek 7:4.

Poslední zápas z této série začal opět vyrovnaně, když byl stav 2:1 pro Draky až do 7.směny. Rozhodující body stáhl Martin Červinka třímetovým odpalem. Martin Červinka: „John Hussey nás stále držel v zápase. My jsme se klasicky v Olomouci trápili na pálce, ale pak se nám podařilo dát pár bodů a utkání jsme dotáhli do vítězného konce.“

Dračí jednadvacítka přivítala doma Ostravské Arrows. Tomáš Hrbek předvedl na kopci skvělý výkon, když odházel 5 směn s jediným obdrženým bodem a hned 10 SO. Ani to však Drakům k výhře nestačilo a Ostrava si odnesla výhru 6:4.

V druhém utkání Draci nedokázali odpovědět a Arrows si připsalo druhou výhru, tentokrát 5:1. Martin Pernička po zápase odcházel se slovy: „Z dnešního zápasu rozhodně nemůžeme odejít jako prohraný tým. Arrows hráli dobře, ale nám chybělo trochu toho štěstíčka, což se v některých zápasech stává. Je škoda, že jsme z tolika hitů skórovali pouze jednou. Asi největším problémem byly však zbytečné chyby v obraně, což bylo zapříčiněno tím, že nám chybělo pár hráčů a nemohli jsme tak nastoupit v plné sestavě:“

Dračí U11 hráli v neděli dva zápasy s třebíčí. První zápas vyhráli 15:10, ve druhém prohráli 6:7.

Kategorie do deseti let odehrála turnaj na domácí půdě. Přihlášeny byly hned dva týmy Draci black a Draci white. Draci black se probojovali až do finále, kde nestačili na Hrochy a obsadili tak druhé místo.

Starší články