>

Co nám přinesl minulý týden?

, 23.04. 2019 Aktuality

                Vyrovnaná bitva byla k vidění v pátek na MBS, kde domácí Draci přivítali Eagles. Na kopci se představil pro Draky dobře známý Jason Jarvis a za domácí Radim Chroust. Oba dva nadhazovači dominovali a nepovolili soupeřům skórovat. Ke změně skóre došlo až v 8. směně, kdy Eagles dokázali proti Petru Minaříkovi naplnit všechny mety bez outu. Draci sice zahráli double play od domácí mety a vypadalo to, že se jim podaří vylézt i z této směny bez bodu. Jenže na dalšího pálkaře hodil Minařík wild pitch a hosté se ujali vedení. Jarvis i přes to, že dostal celkem 10 hitů udržel čistý štít i v dohrávce zápasu a Eagles se mohli radovat z cenného skalpu. Pro Draky to je letos první porážka.

            V sobotu se proti sobě na kopci představili Ondřej Furko a Tomáš Duffek. Prvních pět směn byl zápas v režii nadhazovačů, drakům se dařilo skórovat ve druhé a třetí směně. Jednou z toho po homerunu Zacha Wilsona. Draci se prosadili v šesté a osmé směně dvěma body a zvítězili tedy 6:1. 

            V neděli se série přesunula do Prahy a za krásného počasí se proti Drakům představilo v sestavě Eagles hned několik mladíků. Někteří z nich už v extralize nastoupili, ale pro některé to byla premiéra. Za Draky začínal na kopci John Hussey a za Eagles Ondra Hegr. Zápas byl celkově štědrý na hity, Draci jich měli celých 22 a Eagles 12. Draci nakonec zvítězili vysoko 15:6.

            Dračí B-tým má za sebou už dvě utkání, v první porazil Foxes 11:1. Ve druhém utkání Dračí béčko porazilo béčko Blanska 15:11.

            První zápas má za sebou i Dračí C-tým, který porazil Foxes 14:10

            Dračí juniorka v neděli odehrála dva zápasy na Tempu. Dračí nadhazovači předvedli nevídaný výkon, kdy ve dvou zápasech povolili soupeři pouze jediný odpal a ten by se možná dal posoudit jako error. V prvním zápase si Viktor Večerka připsal za 5 směn hned 13 strikeoutů. Zápas zavřel David Mergans a Draci zvítězili 8:0.

            Druhé utkání bylo v režii Tomáše Hrbka, který nepovolil ani jeden odpal. Dračí pálka byla jak utržená z řetězu. Draci odpálili 17 hitů a podařilo se jim doběhnout pro 22 bodů. Zvítězili tak 22:0.

            Dračí U15 odehráli ve středu dva zápasy proti rivalům z Brna. Hroši přijeli dobře naladění a oba zápasy měly ve své režii. V prvním Hroši zvítězili 12:10 a ve druhém 12:4.

            U13 se v pondělí utkali s Technikou a zvítězili vysoko 23:5. Ve středu pokračovali proti Hrochům v podobném stylu, když zvítězili 14:7. V sobotu odehráli další dva zápasy, v prvním porazili Blansko 11:7, ve druhém už bohužel nestačili na Nuclears a prohráli 7:5.

            U12 se v pátek utkali s Třebíčí. V prvním zápase podlehli Nuclears 8:9, ve druhém už ovšem zvítězili 4:6.

           

Starší články