>

První homerun se Zachem Wilsonem

, 07.03. 2019 Aktuality

Včera jsme oznámili naši první posilu, Zacharyho Saxona Wilsona. Rodilý Američan, který se narodil 6.srpna 1990 v Long Beach ve státě Kalifornie. Hází pravou rukou a pálí z pravé strany, měří 185cm a váží 95kg. Za klub bude oblékat číslo #30 a pro fanoušky mohou být poznávacím znamením tetování.

Po studiu na střední škole Woodrow Wilson HS byl draftován v roce 2008 týmem Pittsburgh Pirates. Nakonec následovalo studium na Arizona State University a v roce 2011 draft ve 21.kole New Yorkem Yankees. V Minor League systému se udržel čtyři roky, kdy nakoukl nejvýše do soutěže double A - stejná úroveň, kterou hrál poselední sezónu také Martin Červenka z Kotlářky.

Další čtyři roky hrál v Independent League v USA. Poslední zápasy odehrál v Austrálii v nejvyšší lize ABL za tým Canberra Cavalry. Hrál na pozicích první mety, třetí mety, v zadním poli a samozřejmě jako silový pálkař byl využíván také jako suplující pálkař. Jeho čísla hovoří jasně. Odpálil 12 HR ve 40 utkáních, což byla druhá nejvyšší hodnota celé soutěže. Měl nejvíce stažených bodů z týmu Cavalry a měj nejvíc Total Bases v celé soutěži. V ABL hned po skončení soutěže následuje hlasovací soutěž hráčů a TOP tým ligy, složený z hráčů všech týmů. Zach vyhrál hlasování hráčů s nejvyšším procentem (41%) na pozici DH (suplující pálkař) a následně byl prezentován jako pálkař, z kterého jde nejvíce strach (The most scariest hitter).

Zde jsou jeho stats: https://www.baseball-reference.com/register/player.fcgi?id=wilson001zac

Můžete se těšit na rozhovor a jeho výkony budou poprvé k vidění na sérii přípravných utkání proti Regensburgu.

 

Za SK Draci Brno

Jan Felkl

Starší články