>

Sklizeno 2018

, 25.10. 2018 Aktuality

Máme za sebou letošní sklizeň a úroda byla bohatá.

Proč stojí pyramidy tak dlouho a bez zborcení? Protože mají silné základy. Každá sportovní organizace, která chce být dlouhodobě úspěšná, musí myslet na mládež. S tím se také pojí vybudování prostředí, ve kterém se nejen děti/hráči, ale i rodiče budou cítit „bezpečně“. Věříme, že se nám to daří. Letošní výsledky nám opět udělaly radost a přepsaly nejen naše klubové dějiny. Stojí za tím však spousta práce.

Vše začíná každý rok v září. Nábory. Nyní jsme ve fázi, kdy u nás začínají 5 – 7leté děti, které trénují jednou týdně. Šesti i sedmiletí si zahrají své první turnaje, kde jde výsledek stranou, ale jedná se zejména o první poznatky zápasové atmosféry. Nábor není jen jednodenní akce. Z vlastní zkušenosti mohu říct, že je to celoroční práce. Nakoupit bonbony, vytisknout letáčky a jedeme. Prezentace klubu probíhá na přibližně desítce různých akcí. Bez problémů probíhá spolupráce mezi samotnými kluby a s městem Brnem, které na sport myslí a není mu lhostejná dnešní doba – největší dopad má zejména festival LIFE! a Den náborů na Kraví hoře. Je také potřeba spolupracovat s okolními školami a školkami a držet náš sport v povědomí.

Říjen je období přechodu z jedné kategorie do druhé. S tím se pojí jiné časy tréninků a noví trenéři. Hledáme mezi rodiči a aktivními hráči. Všichni ví, že je to nevděčná práce. Proč bych to dělal jako hráč, když pak nebudu mít čas sám na sebe? Proč bych to dělal jako rodič, když se pak budeme doma hádat? Vždycky se ale mezi námi najdou ti, kterým na dětech záleží a jsou obětovat část svého volného času.  A nyní je přesně ta chvíle, kdy vám patří obrovské poděkování, protože to, co děláme je někdy dosti strastiplné a nepříjemné, ale každý rok v říjnu bychom si měli říct, že to stálo za to a že chceme pokračovat dál, protože si to každé dítě zaslouží.

Jak jsme psali rok 2013 byl velký. Zvítězilo všech šest kategorií včetně mužů. Letošek bude mít zase své místo na zdi s názvem „Tři v řadě.“ Tři roky za sebou se nám podařilo zvítězit v kategorii do 15, do 18 a do 21 let.

V sobotu proběhlo také zakončení sezóny 2018 s názvem Memoriál MUDr. Zdeňka Zbytovského. Vše vyšlo na jedničku. Rodiče s dětmi utvořili dohromady třináct týmů, které zaplnily celý areál a od 11 do 16 hodin hráli proti sobě navzájem slowpitch. Poté proběhlo hodnocení sezóny trenéry jednotlivých kategorií a rozdělení cen jednotlivým hráčům, kterým se letos nejvíce dařilo. Jediný ohňostroj jsme neodpálili, ale ten si necháme na příště.

Věřím, že se uvidíme na dračím plese 1.2.2019 v Medlánkách na Sýpce.

Na viděnou a „Glory days“.

Video ze zakončení:

https://www.youtube.com/watch?v=IksRrf6dgOk

 

Za SK Draci Brno

Jan Felkl

Starší články