>

Sezóna a MČR v kategorii U9

, 12.10. 2018 Aktuality

Rookie Ball - tak byla pojmenovaná soutěž, kterou jsme letos s touto kategorií hráli celou jarní část. Šlo o společný projekt ČBA a ČSA, kterého se účastnilo obrovské množství týmů. Republika byla rozdělena do několika různých oblastí a my jsme se zapojili do všech čtyř turnajů ve dvou z nich.

Po náborech v minulém roce se totiž počet našich hráčů z ročníku 2009 rozrostl na 19 + dva osmiletí, kteří si již minulý rok zajistili v našem týmu místo. Vytvořili jsme tak dva vyrovnané týmy, které se zapojily do oblastí Jih a Jihovýchod. Oba celky si vedly dobře a i přes některé tvrdé prohry jsme věděli, že naše plná síla se ukáže teprve, až se spojíme.

To se stalo poprvé na Stříbrném Super Cupu (turnaji pro U10) v Brně. Stále jsme ale nebyli v plné síle, protože Jirka Hartmann a Míša Liška doplňovali právě tým našich desítek. Skončili jsme zde na skvělém 8. místě (z 10) a v soutěžích Masters jsme dokonce předčili některé ze starších týmů.

Po tomto turnaji náš trenérský tým opustil Petr Horký, který se přestěhoval do Švýcarska.

O prázdninách se velká část hráčů zúčastnila tradičního dračího kempu a na konci srpna jsme také absolvovali kvalitní dvoudenní soustředění, pořádané pouze pro naši kategorii.

Na jeho konci jsme vyslovili 15 jmen, která byla nominovaná na kvalifikaci na MČR. 11 z nich bylo “základní sestava” a 4 jako “náhradníci”.

Kvalifikace se odehrávala v Brně a v konkurenci 8 týmů jsme poměrně hladce postoupili z 1. místa. Největším našim konkurentem zde byli Arrows Ostrava, kteří s námi drželi krok se skóre 2:2 až do poslední směny. Tam jsme konečně zabrali na pálce a vyhráli 7:2.

O to větším překvapením pro nás bylo, když Ostrava nakonec na MČR vůbec nepostoupila.

Hladký průběh celé kvalifikace nám umožnil nasadit do hry i všechny náhradníky a vybrat z nich 2, kteří si zasloužili místo ve finálním týmu.

Na MČR U9 pořádaném v termínu 28. – 30. 9. 2018 v Hluboké nad Vltavou jsme se ve skupině postupně utkali s Technikou Brno, Rytíři Trutnov a Kotlářkou Praha. Páteční zápasy s Technikou a Trutnovem probíhaly pod vedením Jirky Kříže (který se k týmu přidal v březnu), Meggího a kouče na třetí metě, mladého Viktora Nohela. Techniku jsme v klidu porazili 14:1, ale následující zápas s Trutnovem nám ukázal, že nic není zadarmo a po jedné směně, plné zbytečných chyb, nás výsledek 7:6 stál spoustu sil a hlavně nervů. Bylo to ale dobře, protože jsme si to vybrali hned ze začátku turnaje a žádná další taková směna již v turnaji nenásledovala.

První sobotní zápas s Kotlářkou, již pod mým vedením, přinesl výsledek 13:1 a po odehraných zápasech  osmifinálových bojů jsme se mohli těšit na čtvrtfinálového soupeře, tým Tempo Titans Praha.

Někteří kluci vyplnili pauzu minigolfem, jiní zase návštěvou zámku a šli jsme na to. Výsledek 12:6 úplně neodpovídá průběhu zápasu. Tempo na nás bez milosti vlítlo a museli jsme dlouho tlačit, abychom se dostali do vedení. I přes drobné zbytečné chyby v obraně jsme si vedení udrželi.

Do semifinále jsme nastoupili proti brněnskému rivalovi - Cardion Hroši Brno. Již od loňského First Cupu je považujeme za naše největší konkurenty a to se také potvrdilo. Kvalitní souboj zřejmě očekávali i diváci, kterých přišlo opravdu velké množství a oběma týmům vytvořili parádní a velmi bouřlivou atmosféru. Nás trenéry tak stálo velké úsilí v tom skandování a hluku s kluky nějak komunikovat. Prohráli jsme los a začínali na pálce. Okamžitě se nám podařilo dostat se do vedení 1:0. V obraně jsme okamžitě viděli, že největší Hroší zbraní je pálka. S velkým přehledem jsme však hned v této 1. směně zahráli tečovaný out na domácí metě! Nejenom, že se to v této kategorii často nevidí, ale také to donutilo trenéra Hrochů začít běžce zastavovat na 3. metě, místo automatického poslání domů, jako v ostatních zápasech, a to mohl být jeden z klíčových faktorů dalšího vývoje zápasu.

Po čtyřech směnách byl stav 3:3. A to i přesto, že Hroši měli vícekrát plné mety, ale naše obrana si i s těmito situacemi dokázala skvěle poradit. Na začátku 5. směny jsme dostali Hrochy pod tlak a po sérii dobrých odpalů jsme konečně odskočili na 7:3. Do konce časového limitu zbývaly 4 minuty. Odehráli jsme však tři velmi rychlé outy a v poslední minutě zápasu tak začala ještě další neplánovaná směna. V té se nám na pálce nepodařilo skórovat a tak jsme šli do obrany proti silnému začátku Hrošího lineupu.

Double, double, out, single, out, double - skóre 7:6 a stále silní pálkaři Hrochů. Po timeoutu však míří odpal do rukavice našeho polaře Dana Horňáka, ten v klidu a s přehledem zahrává poslední out na první metě. Semifinálové vítězství 7:6 je naše…

Po tomto dramatickém „minifinále“ míříme do toho opravdového a to proti týmu Nuclears Třebíč. Finálový soupeř nás měl dobře naskautované a věděl, kam kteří naši kluci nejčastěji pálí. K tomu bylo nutné přidat skvěle hrajícího třebíčského Jakuba Klinera na spojce, jehož rozsah byl od levé lajny, až po pravé zadní pole. Tím bylo jasné, že vítězství v tomto zápase pro nás nebude jednoduché. V obraně jsme však byli takřka bezchybní a soustavným tlakem jsme nakonec i shifty Třebíče dokázali propálit a kontrolovaně zvítězit 9:3.

Jsme MISTŘI !!!

Letošní titul MČR U9 v Hluboké nad Vltavou vybojovali tito borci:

David Bartoň, Martin Čapka, Jirka Hartmann, Matěj Hochmajer, Dan Horňák, Vincent Kadubec, Matěj Kokorský, Tom Kříž, Míša Liška, Kryštof Nohel, Honza Sobotka a Honza Uher

Zvláštní poděkování zaslouží i naše domácí tribuna a to za famózní chorály a dokonce i mexické vlny... za to by se opravdu nemuseli stydět ani vyhlášení kotelníci hokejové Komety... ?

V sobotu 6. 10. 2018 jsme na MBS ještě uspořádali také poslední „double“ letošní letní sezóny kategorie U9 a to proti týmu Hrochů.  Oba vítězné mače (16:0, 19:6) odehráli především naši hráči, kteří se nezúčastnili letošního MČR.
A to: Matyáš Kocáb, Max Horálek, Dan Kučerovský, Ondra Hrůza, Martin Koláček, Ríša Skalický, Tom Ravas, Matyáš Sedlá.  I tyto zápasy bych stejně jako celou naši sezónu, hodnotil velmi kladně.

První půlku sezóny jsme hráli tak, aby si všichni hráči zahráli a vyzkoušeli různé hráčské pozice. V té druhé jsme se už naopak soustředili na mistrovství republiky a předvedení ténejlepší hry. Konkurence nespí, takže stále je co zlepšovat a přes zimu musíme stále pořádně makat.

Chtěl bych poděkovat všem hráčům i rodičům a doufám, že budou dále pokračovat se stejným nadšením i nasazením jako letos. Také by to nešlo bez: Jirky Kříže - skvělý organizátor všeho potřebného, Davida Merganse - jeden z mála nadhazovačů, co neháže strikouty a my jsme za to rádi, Petra Horkého - skvělého asistenta a Viktora Nohela - pomocníka na trénincích a budoucího výborného kouče na 3. metě.

 

Za trenérský tým Draci Brno U9

Filip Čapka

Starší články