>

Dva dračí mládežnické milníky

, 11.10. 2018 Aktuality

V letošním roce se nám podařilo přepsat nejen klubové dějiny. Naposledy jsme významem podobně srovnatelný milník slavili v roce 2013, kdy jsme jako první a zatím jediný klub v historii českého baseballu zvítězili ve všech šesti kategoriích včetně mužů. Letos se nám podařilo získat jubilejní 50tý mládežnický titul. Poprvé jsme pro Draky získali prvenství v roce 1995, takže jsme potřebovali 24 let. Ale ještě více si ceníme faktu, že jsme tři roky za sebou dokázali zvítězit ve třech nejstarších mládežnických kategoriích. Tzv. „Tři v řadě“ jsme získali již s druhou obhajobou prvenství v kategoriích do 15, 18 a do 21 let. Tedy v kategoriích, které se již hrají na velkém hřišti a na které se v našem mládežnickém programu zaměřujeme.

Málokdo si dokáže představit, kolik práce za vším stojí, kolik soustavné činnosti desítek lidí. A stejně by se to neobešlo bez vášně a lásky ke sportu jako je baseball.

Velké díky všem, kteří našemu klubu pomáháte. A nejen trenérům. Významnou součástí naší komunity jsou také rodiče, kteří jsou ochotni vypomoci během tréninků, jiní zase občas přinesou upečenou buchtu, další dělají týmové šoféry, ostatní třeba přijdou fandit A týmu atd. Každá malá pomoc je součástí velké věci.

Ještě jednou díky a věříme, že se uvidíme na zakončení sezóny 2018 příští sobotu 20.10.2018 na MBS a budeme si moci potřást rukou a pogratulovat.

 

Za SK Draci Brno

Pavel Chadim a Jan Felkl

Starší články