>

Zhodnocení sezóny U21 – 4. titul v řadě pro Draky

, 03.10. 2018 Aktuality

Letošní soutěž do 21 let byla hrána dle modelu Extraligy. Základní část jsme vyhráli poměrem 11:5 díky lepšímu score s Eagles. Nadstavbovou část jsme vyhráli 7:1, což nám zajistilo postup přímo do finále.

Soutěž U21 je složena z velké části z hráčů hrajících extraligu, a proto se do průběhu soutěže zapojují i mladší hráči, kteří zde nabírají zkušenosti a pomáhají odehrát zápasy kdy si starší kluci plní svoje extraligové povinnosti, za což jim patří obrovský dík.

Teď blíže k tomu nepodstatnějšímu čímž byla finálová série. Vyhráli jsme 3:0 na zápasy, což značí o jasném průběhu. Na zápasy 8:2, 10:2, 5:1. Letos poprvé jsme byli týmem, který nebyl ovlivněn souběžnými zápasy extraligy. Dále následuje popis jednotlivých utkání.

V prvním zápase začal na kopci Ondřej Furko. Začal dobře a až do páté směny držel společně s dobře fungující obranou ofenzívu Eagles v bezpečné vzdálenosti od domácí mety. Naopak na startéra Eagles, Matěje Mencla se prosadil útok Draků hned v 1. směně zápasu. Po hitu Filipa Moštěka jej stahuje dalším hitem Dondrei Hubbard. A ještě v téže směně zajišťuje druhý bod RBI singlem Lukáš Řehůřek.

Další doběhy přidávají domácí ve 4. směně. Po metě zdarma Řehůřkovi a singlu Zdeňka Chvátala stahuje bod hitem Petr Jareš a sám dobíhá pro další po dalekonosném double Martina Klanici do levého zadního pole. V 5. směně stahuje Martina Červinku dalším singlem Chvátal. Po té hosté střídají nadhoz a Ondřej Hegr zakončuje směnu groundoutem. Po pěti směnách vedou domácí 0:6.

V 6. směně upravují hosté skóre na 2:6, když po několika dobrých odpalech a s přispěním chyb v obraně dobíhají pro body Vojtěch Bužga a Šimon Blažek. Útok Draků vrací 1 bod v dohrávce téže směny po singlu Moštěka.

Do 7. směny přichází na kopec Filip Čapka, a i přes drobné nepřesnosti v obraně drží v této i následující směně čisté konto. Hosté zde byli velmi blízko bodu, ale Filip Moštěk hatí snahy Eagles o změnu skóre a jeho dlouhý, přesný příhoz ze zadního pole a autuje běžce na domácí metě. Dračí útok naopak přidává bod v 7. směně po RBI singlu střídajícího Radima Šedého a upravuje skóre na konečných 2:8, protože 9. směnu za domácí na kopci bezpečně zavírá Jan Nebenführ dvěma strikeouty.

 

Ve druhém utkání se proti sobě na nadhazovací kopec postavili Filip Čapka za Draky a Šimon Blažek za Eagles.

Skóre zápasu otevřel hned v 1. směně Martin Ascherman, který dobíhá pro první bod hostů po BB a zaváhání domácí obrany. Dračí útok však obdržený bod vrátil díky hitu Dondreie Hubbarda a RBI double Martina Červinky. Ve 2. směně přidávají Draci další bod, když se prosazuje i druhá polovina lineupu a po singlech Martina Kalábka, Radima Šedého a následném RBI double Martina Klanici.

 

V dalších dvou směnách se daří oběma nadhazovačům držet čisté konto a stav 1:2 pro domácí platí až do 5. inningu. V něm se s hitem dostává na metu Vojtěch Bužga a sebeobětovacím odpalem do pravého zadního pole jej stahuje Karel Riedel. V polovině zápasu je tak skóre srovnáno na 2:2.

V 6. směně střídají Draci nadhoz a na kopci se představuje Václav Tauš. Vede si dobře, tři směny zvládá na 30 nadhozů a všem 9 pálkařům, kterým se postavil dává jasně najevo, že je proti jakékoliv změně skóre na řádku hostů.

V dohrávce 6. směny překlápí Draci vedení zpět na svoji stranu po dlouhém doublu Lukáše Řehůřka a jako přes kopírák stejným odpalem jej stahuje Ondřej Furko. V 7. směně odskakují Draci na rozdíl 3 bodů po singlech Martinů Klanici a Červinky s přispěním drobného zaváhání obrany hostů.

V 8. Směně hosté střídají kvůli dosaženému limitu nadhozů do té doby velmi dobře házejícího Blažka a na nadhazovacím kopci jej střídá Ondřej Hegr. Bohužel obrana si znovu vybírá slabší chvilku a v kombinaci s několika po sobě jdoucími hity se skóre zastavuje na stavu 2:10 pro domácí.

Devátou směnu zavírá bez bodu Jan Nebenführ a pečetí druhou výhru Draků ve finálové sérii.

Poslední zápas se hrál v areálu Eagles. Na kopci se představila dvojice Furko a Kvapil. Oba startéři si počínali dobře a drželi svůj tým v zápase až do sedmé směny, bohužel pro Eagles z tohoto souboje vyšel lépe Ondřej Furko. Eagles se nevyvarovali chyb v poli a náskok 4:0 po plných metách v osmé směně nedokázali stáhnout. Tou dobou byl již na kopci Jan Nebenführ, jenž po rozpačitém začátku ukázal proč právě on zavíral všechny zápasy

Po posledním zápase byli předány medaile a pohár pro vítěze a mohlo se jít oslavovat. Pro některé hráče je letošní titul již čtvrtým v řadě v kategorii do 21 let

Na závěr patří poděkování v první řadě rodičům, bez kterých to prostě nejde, dále Tomovi Furkovi za veškerý servis a čas, který klukům obětuje, Arnymu za to že to s kluka přežil a samozřejmě hráčům.

 

Za U21

Jan Altrichter

Starší články