>

MČR U11

, 03.10. 2018 Aktuality

Minulý víkend proběhlo v Třebíči MČR. Hrálo se Final 6. V naší skupině bylo Tempo a Olympia, ve druhé pak Hroši, Nuclears a Hluboká.

V pátek jsme zahajovali zápasem s Tempem. Nadhoz soupeře má problém se strikezónou, tak se ujímáme vedení hned v první směně, na dalšího nadhazovače se Drakům celkem daří pálit (Maty, Sam, Víťa, Oki, Bary). Naši nadhazovači udrží čisté konto (Lukyn, Koudy, Víťa) a vítězíme 8:0.

Odpolední zápas s Olympií má o něco dramatičtější průběh, ale stále udržujeme mírný náskok, háže se více striků (Lojza), více se pálí (po 2 hitech mají Maty, Víťa a Sam). Až poslední směna úplně zlomí soupeře a vítězíme 15:6.

Vítězství ve skupině nás staví do sobotního semifinále proti Nuclears. V první směně se ujímáme vedení 4:0 po 2 chybách v třebíčské obraně a 2 hitech (Víťa, Filda). S bezchybnou obranou v zádech drží až do 4. směny čisté konto Kryštof. Pak ale soupeř zatlačí, stahuje na 4:3, my ovšem odpovídáme stejnou kartou a navyšujeme na 7:3. Probíhá střídání na obou kopcích, naši další nadhazovači (Koudy, Maty, Andy) povolí pouze další 3 doběhy, náš útok dorazí soupeře baterií hitů (Víťa, Maty, Oki, Lojza, Lukyn), vítězíme 14:6 – hurááá jdeme do finále :-)))

V nedělním finále nás čekají silní Hroši, kteří taktéž doposud smetli všechny.

Na kopci se proti sobě staví pošetřené jedničky  - drak Maty a hrošice Týna El Ghannam. Oba hážou výborně a vydrží na kopci až do 5. směny s čistým kontem. Maty rozdá 7 K, Týna 11 K. Na Matyho odpálí soupeř pouze 2 hity (Martínek + Švec), na Týnu také odpálíme 2 hity (Víťa a Oki).  Oba nadhazovači musí dolů na pitchcount. Po vystřídání nadhozu přichází BB, HP a tříbodový homerun Týny, který hatí naše naděje na zlato, neboť ofenzíva již nedokáže odpovědět.  0:3 znamená stříbro. Do poslední chvíle to byl vyrovnaný napínavý boj, ale Týna prokázala, že je rozdílovým hráčem a jistě bude příští rok oporou žákovské reprezentace.

Ještě musím vyzdvihnout výkon Sama Troubila, který výborně odcatcheroval všechny 4 zápasy.

Z turnaje mám velmi dobrý pocit, všichni kluci hráli naplno, snažili se. Fungovali jsme jako team.

Stříbrní medailisté: Maty Takeda, Sam Troubil, Kryštof Kopr, Lojza Kočí, Filip Bareš, Viki Lekeš , Víťa Ventruba, Lukyn Urbánek, Filda Jarý, Andy Wiacek, F. Oki Okáč a H. Koudy Kubelka.

Díky rodičům za fandění, podporu a skvělou atmosféru během turnaje i mimo něj :-)))

Díky Makovi a taky klukům – našemu Vojtovi a Tomovi Urbánkovi za významnou pomoc během celého MČR.

Ať žije Draci baseball!!!

Kuba

Starší články