>

ČBP U11

draci_treneri, 21.06. 2018 Aktuality

Minulý prodloužený víkend se odehrál ČBP U11 v areálu na Hluboké (čtvrtek až neděle).

Ve čtvrtek dopoledne začínáme s nejtěžším soupeřem ve skupině – s Tempem. Již v první směně se ujímáme vedení a každou směnu přidáváme doběhy, na pálce se daří Kryštofovi a Víťovi, k navyšování skóre přispívají také BB soupeřových nadhazovačů. Dramatizace přichází až v poslední směně, kdy Tempo 4 krát skóruje, uhrajeme ale obranu a vítězíme 9:7.

Odpoledne nastupujeme proti Blesku. Už od začátku slušně pálíme (daří se Matymu, Víťovi, Andymu, Kryštofovi a Fildovi),  pole a nadhazovači odvedou dobrou práci  a v poklidu vyhráváme 9:1.

V pátek ráno si přivstaneme a odjíždíme z Hluboké na krásné hřiště v Ledenicích. V prázdninové jihočeské prosluněné atmosféře nás čekají Joudrs. Zostra začínáme baterií hitů (Maty, Víťa, Lojza, Viki, Filda), vedeme 11:0 a vše vypadá na jednoznačný zápas. Soupeř ale postupně dotahuje, my se na nový nadhoz příliš neprosazujeme. Před poslední směnou je stav 13:7. V dohrávce soupeř na dva outy pálí homerun, nicméně posledním strikeoutem je ukončeno utkání 13:9.   Na naší straně si připsal HR Koudy, výborně zaházel Dave.

Večerní zápas proti Piranhas Beroun je posledním zápasem ve skupině. Pálkařsky jsme při chuti (Víťa, Koudy, Lojza, Kryštof, Andy, Bary), nadhazovači nedají možnost soupeřům vyniknout, vítězíme o rozdíl 23:2. Jinak Piranhas byl velmi sympatický nový team, přítomnost 5 hráček vyústila ve společné závěrečné focení s našimi hochy :-)))

Sobotu dopoledne máme volno, které využijeme na turnaj v minigolfu.

V odpoledním čtvrtfinále nás čeká domácí Hluboká. Opět díky silné pálce v 1. směně jdeme do vedení, po změně nadhazovače je ale efektivita nižší. Nicméně výborný výkon Kryštofa na kopci pojistil výhru 8:1 a jdeme do semifinále. Hurá.

Kluci mají slíbeno opékání špekáčků, bazén a trampolínu, což pořádně využijí i při pěkně studené vodě :-)

V sobotu ráno jdeme do semifinále proti Olympii. Ušetření semifináloví nadhazovači drží do 3. směny nulu na obou stranách. Pak ale přichází naše baterie hitů (Filda, Maty, Víťa, Lojza a Kryštof) a ujímáme se vedení 4:0. Olympia skóruje dvakrát. V poslední směně se nám nedaří dostat na mety. V dohrávce zahrajeme 1.out, pak error, 2.out, HP, SB, obsazená dvojka a trojka….velké napětí…a strikeout! Lojza odházel complete game a jdeme do finále!!! Paráda.

Je hrozné horko, slunce pálí, do finále zbývají 4 hodiny. Takže uděláme klukům radost a jedeme do Č. Budějovic do klimatizovaného kina :-)

Ve finále nás čekají Hroši, kteří si v semifinále poradili s Nuclears. Na kopci se proti sobě staví Maty a Tina El Ghannam. V obraně nešťastně začínáme zbytečnými errory, které nás stojí 2 doběhy. Na pálce ale zasadíme úder, hity Lojzy, Koudyho, Kryštofa a Fildy nás ženou do vedení 4:2. Druhá směna má velmi podobný průběh, obrana zase nepodrží velmi dobře házejícího Matyho, zbytečné errory, 2 doběhy – 4:4. Na pálce zase dotáhneme 3 body (Andy, Maty, Lojza, Víťa) – 7:4. Ve 3. směně BB, E6, BB a Hroši pálí grand slam (Martínek) a Maty jde na  pitch count limit dolů, střídá ho Koudy. Na pálce zase zabušíme (Filda, Viki, Andy + Maty triple)  stav 11:8.   4.směna bez bodu na obou stranách. V 5.inn. doběh Hrochů po E8 – 11:9. Přichází osudová poslední směna. Po třech hitech a dvou outech pálí Tina El Ghannam monster HR a rázem prohráváme 11:14. Koudy jde dolů, poslední out přichází hodit Víťa. V naší dohrávce se nám ale nedaří prosadit a po dvou a půl hodinách končíme stříbrní.

Turnaj hodnotím velmi pozitivně, kluci hráli naplno, jako team, všichni nadhazovači odvedli dobrou práci, házeli více striků, více se hrálo.  V obraně musím ještě vyzdvihnout výborné catcherování Sama Troubila.

Za skvělou atmosféru děkuji všem rodičům. Myslím, že si to užili nejen kluci, ale právě i rodiče.

Díky Helči Koskové za zajištění a organizaci ubytování a také díky Mirkovi Lekešovi za skvělé večerní degustace s Révou :-)))

Ať žije Draci baseball !

Kuba + Mako

 

 

Starší články