>

Po dvouročním půstu Draci opět na zlatém superCupu září.

draci_treneri, 13.06. 2018 Aktuality

 

Minulý víkend (1.-3.6.2018) se v Praze na Tempu odehrál tradiční mezinárodní turnaj pro děti do deseti let zlatý SuperCup. Turnaj se pořádá pro 16 českých týmů doplněných osmi zahraničními tými. České týmy musí projít kvalifikačním turnajem (stříbrný SuperCup). Tento rok se v našem regionu ujali pořádání tohoto turnaje Draci Brno. Na tomto kvalifikačním turnaji jsme obsadili první místo více o „stříbrňáku“ na odkaze. A tím jsme se kvalifikovali na závěrečný turnaj.

Součástí každého SuperCupu jsou i dovednostní soutěže „Masters“. A ne zanedbatelnou součástí. Celkové umístění na turnaji je totiž součet umístění v Masters a turnaje v Coach Pitchi. Oproti stříbrnému SuperCupu jsme se dokázali ještě zlepšit a obsadili jsme celkově první místo. Kluci se dokázali hlavně zlepšit v souhře a s časem 17:50 s jsme obsadili v historických tabulkách páté místo. Celkové výsledky jsou na odkaze. Popravdě jsem se právě Masters bál nejvíce. Kluci měli natrénováno hodně, ale tlak je obrovský hlavně na pálce se dá hodně pokazit. Ale kluci ukázali, že mají nervi ze železa a předvedli parádní výkony. Vyhrát Masters byl parádní základ, ale z daleka to nebylo to poslední, co Draci letos na turnaji předvedli.

Turnaj začíná zápasy v šesti členné skupině. V naší skupině „A“ jsme se postupně potkali s  United Kingdom, Vienna Wanderers, Sant Boi Barcelona, Baseball Plzeň, Joudrs Praha. Jak je vidět dostali jsme hned tři zahraniční týmy. U kterých nikdy nevíte s čím kdo přijede. Ale pojďme popořádku.

První zápas, nastupujeme proti výběru s Velké Británie, ač konečné skóre tomu nenapovídá (1:11), tak bylo utkání dlouho vyrovnané respektive to bylo do třetí směny pouze 0:1 v náš prospěch. Ale na konec přišla jedna směna, kde jsme dali pět bodů a tím jsme odpor soupeře zlomily. Tento průběh utkání se opakoval ve všech dalších zápasech s výjimkou hned druhého zápasu s výběrem Rakouska. Obrana hrála bezvadně, ale tentokrát prostě nepřišel big inning  a remizujeme 2:2. Poslední páteční zápas jsme odehráli s minulo ročním vítězem ze Španělska. Španělé tentokrát přivezli hodně omlazený team, ale i tak první tři směny dáváme pouze dva body. Až čtvrtá směna rozhoduje, dáváme v ní pět bodů. Postupně přidáváme další body a konečné skóre se zastavuje na 12:0. Páteční bilance je dvě výhry a jedna remíza. A díky dalším vyrovnaným výsledkům nám v sobotu nezbývá nic jiného než porazit oba soupeře ze skupiny Plzeň a Pražské Joudrs. Mimochodem ti hráli mezi sebou 12:12. V sobotu ráno nastupujeme proti Plzni. A čekání na body je tu, po čtvrté směně pouze 1:1. Menší proslov k hráčům aby to nevzdávali, že pálí dobře, jen ten měkký míč prostě neletí. A že přijde směna, kdy se trefíme do děr a ne do rukavic :). Kluci nepovolili a směna s pěti body přišla. Konečné skóre 8:1. A po obědě jdeme do zápasu o první místo. Na rozdíl od Joudrs, kterým i prohra zajistila postup mezi osm nejlepších a tím pádem i boj o celkové vítězství. Nás by prohra o víc než čtyři body poslala do druhé osmičky a boj o maximálně deváté místo. Naštěstí kluci nic takového nedopustí a perfektní obranou a tentokrát od začátku zdařilým útokem vyhráváme 11:0. V sobotu na nás ještě čeká jeden zápas a to první zápas nástavbového pavouku, který se hraje na „dvě prohry“ s tím, že týmy s druhých příček si nesou už jednu ze základní skupiny. Rozpisem je dáno že my narážíme na vítěze skupiny „B“ domácí Tempo. V obraně bez bodu a na pálce jak jinak dáme jeden bod v první směně a poté až ve čtvrté pět doběhů. Krásný zápas plný krásných zákroků. Draci postupují do přímého boje o medaile. Už nemůžeme být hůř, než třetí. A díky Masters to může být jen lepší. Neděle ráno nastupujeme proti Hrochům. Poprvé v turnaji nedáme pět bodů v jedné směněn, ale postupně a trpělivě stahujeme bod po bodu. Zejména poctivým pálením z běžce. Kluci i za cenu vlastního autu postupně posouvají své kamarády a na domácí metu. Konečné skóre 5:0. A čekání na soupeře ve finále. Ve hře byli kromě Hrochů, kteří díky porážce s námi čekali na opravu, ještě Třebíč a Bělorusové. Jsou to nakonec Nuclears Třebíč, kteří v neděli postupně poráží Tempo, Sugar Storms z Běloruska a nakonec i Hrochy. A protože Třebíč pokazila Masters (dvakrát při běhání nešlápla metu) jsme byli celkovými vítězi už před finále. Samozřejmě hráčům jsme to neříkali, ale oni nejsou úplně hloupí a někteří to tušili. Ale my jsme přijeli vyhrát turnaj.

Finále dva tradiční soupeři Draci – Třebíč. Finále se hraje bez časového omezení na plných šest směn. Po prvních třech směnách prohráváme 3:0. A musím říct, že zaslouženě kluci udělali jednu chybu a Třebíč pálí dalekonosné odpaly až k plotu. Nám do té doby všechny odpaly chytají. Nemuseli jsme kluky ani moc povzbuzovat i ono věděli, že ta velká směna přijde. A ona přišla. Hit do zádního pole soupeř se snaží zahrát aut 9-3 přichází přehoz a náš běžec je až na tři. A nyní přichází odpal na dva, doběh, ale hlavě chyba soupeře a běžec na dva. Další odpal za běžce tentokrát error na jedničce. Obsazená první a třetí. Další pálkař pálí ránu přes dva míč projde až k plotu. A je srovnáno obsazená druhá meta. Další odpal na jedna tentokrát aut, ale posun na tři. Pak „dvoumeťák“ a už vedeme 4:3. Další odpal a pět bodů ve směně. V další směně přidáváme ještě jeden bod. V obraně už bez zaváhání. Šestá směna poslední aut, rukavice ve vzduchu celkové vítezství 6:3.

Trocha statistik, na turnaji jsme hráli celkem osm utkání, obdrželi jsme sedm bodů. My jsme dali celkem 61. Což znamená průměrný výsledek na jeden zápas zaokrouhleně 1:8. Tím chci říct, že pryč jsou doby, kdy na tomto turnaji byli výsledky 26:30 a kdo dokázal jednou za zápas, dát tři auty tak vyhrál. Dnes je na tomto turnaji když ne 24 tak minimálně 12 týmů, kteří mohou pomýšlet na medaile. Pryč jsou doby, kdy Draci přišli na hřišti a už vedly 10:0. Dnes přijdete na hřiště a soupeř se těší, jak si s námi zahraje vyrovnaný zápas. Je potřeba tvrdě trénovat. A neusnout na vavřínech.

Draci U10 kteří se zúčastnili letošního, SuperCupu jsou:

  Hartmann Jiří, Homola Tomáš, Jarý Filip, Katčenko Denis, Kubelka Jan, Liška Michael, Okáč Filip, Podroužek Matyáš, Urbánek Lukáš, Valko Gabriel, Ventruba Vít, Wiacek Andrzej

Realizační team:

Martin Kotačka, Martin Kalábek, Bob Klacl

Rád bych poděkoval všem rodičům za veškerý servis, který jste po celou dobu turnaje pro nás dělali. Dál musím poděkovat Kubovi Ventrubovi, který byl na každém tréninku, turnaji. Jen na ten největší nemohl, protože plnil povinnosti u Reprezentace do 12 let. Dále Kalistovi za parádní házení, a mentální podporu. Kluci ho fakt mají rádi :). V neposlední řadě musím poděkovat Bobovi za bezchybné koučování na jedničce a zajištění ubytování a stravování. Díku kluci.

 

Koty

 

 

Starší články