>

Stříbrný Supercup U10

draci_treneri, 17.05. 2018 Aktuality

Tento víkend se na MBS odehrál Stříbrný Supercup regionu Jih.

O boje na postup na Zlatý Supercup do Prahy se zúčastnilo 10 týmů. Vzhledem k výborným výsledkům našeho regionu na loňském turnaji získal Jih 5 postupových míst.

Ve skupině A se utkali Nuclears A, Hroši, Oilers, Ježci a mladší Draci U9. Ve skupině B starší Draci U10 (Black), Olympia, Pipas, Nuclears B a Technika.

Hned prvním zápase jsme s U10 nastoupili proti nejsilnějšímu soupeři skupiny – Olympii. V dramatickém zápase plném dobrých zákroků v obraně na obou stranách vítězíme 3:1.

Ve 2. utkání proti Nuclears B se kluci chytli na pálce hned od první směny a spolu s dobrou obranou nadělíme 19:0.

Podobný osud čeká Pipas – 14:0.

Sobotní den zakončíme dovednostními soutěžemi Masters, ve kterých absolvuje disciplínu vždy trojice vybraných hráčů z týmu (jeden hráč nesmí soutěžit ve více disciplínách) + bodově nejvíce hodnocená souhra vnitřního pole.

Hod do dálky: Víťa Ventruba 45,8m – 1.místo, Filip Jarý 42,3m - 4.místo, Jirka Hartmann 37,2m – 10.místo

Odpal do dálky: Jenda Koudy Kubelka 43,1m – 2.místo, Filip Okáč 38,8m – 8.místo, Lukin Urbánek 35,0m - 12.místo

Homerunový běh: Maťa Podroužek 14,0s – 2.místo, Míša Liška 14,3s – 5.místo, Andy Wiacek 15,1 – 17.místo.

Souhra infiledu: 17,71s – 1.místo

Celkovým počtem bodů 4716 jsme vyhráli Masters (nejvyšší počet bodů ze všech regionálních Supercupů, 2.místo Tempo 4636, 3.místo Nuclears 4533).

V neděli ráno nás čekal poslední zápas ve skupině proti nejslabšímu soupeři Technice – 25:1.

V semifinále jsme nastoupili proti Hrochům. Hned v první směně se nám daří zahrát double play Koudy-Víťa-Filda. Leadoff Víťa pálí double, posuny na groundbally, RBI, dvě chyby v poli, Andyho RBI double, vedeme 2:0. Dále pokračuje naše bezchybná obrana. Ve 2.směně navyšujeme na 3:0, ve 4. směně na 4:0 po hitu Gáby a RBI doublu Víti. Poté s bezchybnou obranou udržíme výhru 4:0 – hurá, finále!

Odpolední finále nás čekají tradiční soupeři Nuclears. Na pálce na nás hned spustí sérii 4 hitů a ujímají se vedení 0:2. Naše odpaly nenachází mezery v obraně. Ve 3.směně další 3 hity soupeře a prohráváme 0:4. Malí Draci ale začnou tlačit, vynutí  chyby v obraně, následují hity -  Víťa double, Oki single, Koudy double a rázem vedeme 5:4 ( a s 0 outy jdeme do obrany – pravidlo 5 doběhů na směnu). Ve 4. směně power hitter Venhoda pálí daleký odpal, ale Jirka Hartmann v LF zhatí šance na vyrovnání – parádní (téměř) home run catch. Bezchybné obrany pak dokončí zápas s nezměněným skóre a po dramatickém a krásném utkání vítězíme 5:4 – sláva!!! :-)

Konečné celkové pořadí  (turnaj + Masters) -  prvních pět týmů postupuje na Zlatý Supercup: 1. Draci, 2. Nuclears, 3. Olympia, 4. Hroši, 5. Oilers.

MVP turnaje: Jenda Koudy Kubelka

Velmi dobrý výkon také předvedli Draci U9, kteří se díky Masters (6.místo) umístili celkově na 8.místě a nechali tak za sebou jak Ježky, tak Techniku. Budeme držet palce na příští rok, myslím, že mají kluci dobře našlápnuto.

Turnaj byl bezvadně zorganizován, hřiště připravena, takže díky celému dračímu týmu a zázemí.

S klukama jsme si užili krásný baseballový víkend, paráda. Díky moc Kalistovi za výborné házení  a rodičům za skvělou diváckou kulisu, fandění a podporu.

Kuba, Koty,  Bob a Kalisto

 

 

 

Starší články